Biuro rachunkowe – Usługi biur rachunkowych we Wrocławiu

Biuro rachunkowe – Usługi biur rachunkowych we Wrocławiu

0

Prowadzenie działalności na terenie Wrocławia i okolic to możliwość skorzystania z usług wielu biur rachunkowych. Wybór odpowiedniego partnera może mieć wpływ na dalszy rozwój firmy. Co oferują wrocławskie biura rachunkowe?

Kompleksowe usługi

Wśród ofert wiele biur rachunkowych proponuje kompleksowe usługi związane przede wszystkim z prowadzeniem odpowiednich ewidencji księgowo-podatkowych, a także rozliczeń z pracownikami, instytucjami państwowymi, a także kontrahentami.

Praktycznie każde biuro rachunkowe proponuje również prowadzenie akt pracowniczych, a także organizowanie szkoleń BHP oraz kompleksową analizę sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie.

Różne formy współpracy

Ze względu na położenie biura rachunkowego względem siedziby klienta zleceniobiorcy oferują różne formy kontaktu. Oprócz tradycyjnych spotkać pracowników biura z klientami, biura rachunkowe coraz częściej proponują kontakt w formie korespondencji mailowej czy rozmowy telefonicznej.

Podobne rozwiązania stosowane są w przypadku przekazywania dokumentów księgowych. Innowacyjne biuro rachunkowe coraz częściej proponuje przekazywanie skanów dokumentów drogą elektroniczną lub poprzez kuriera czy gońca. Innym rozwiązaniem, które jest coraz częściej stosowane, jest odbiór dokumentów przez pracownika biura z siedziby klienta. Rozwiązania te są szczególnie korzystne dla firm, które działają poza Wrocławiem.

Dodatkowe usługi

Biura rachunkowe na terenie Wrocławia coraz częściej proponują usługi wybiegające poza tradycyjne usługi. Jedną z nich jest możliwość skorzystania z porad prawnika. Inną ofertą jest kompleksowa oferta różnego rodzaju ubezpieczeń majątkowych czy na życie.

Pozostając w usługach związanych z działalnością biura rachunkowego należy zauważyć, że w ich ofercie coraz częściej znajduje się również pomoc w uzyskiwaniu dotacji z Unii Europejskiej. Dzięki temu klienci mogą poprzez biuro rachunkowe starać się o pozyskanie środków na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy zyskują w tym czasie większe szanse na otrzymanie dotacji.

Materiały do tekstu udostępniło Biuro rachunkowe Taxmentor Katowice