Bransoletki z drewna – najciekawsze pomysły

Bransoletki z drewna – najciekawsze pomysły

0

Wybierając biżuterię w stylu eko, warto wziąć pod uwagę taką z drewna, które jest przyjazne dla skóry. Bransoletki drewniane można pomalować bezbarwną farbą lub wybrać jeden z najbardziej oryginalnych rodzajów zdobień. Naklejone na drewno cekiny, koraliki lub tkaniny będą równie piękne co zdobienia decoupage lub ręcznie malowane motywy. Który rodzaj zdobienia będzie najciekawszy, który najbardziej pracochłonny, a który najłatwiejszy do wykonania?

Jak ozdobić bransoletkę z drewna?

Bransoletki z drewna potrzebują odpowiedniej bazy, którą można znaleźć tutaj https://decoupage-drewno.pl/43-galanteria-drewniana-do-decoupage.html. Półfabrykaty najwyższej jakości to gwarancja wygody noszenia, absolutna podstawa do wykonania pięknej i niepowtarzalnej biżuterii. Choć często wybiera się półfabrykaty nowe (np. koraliki, cekiny), równie popularne stają się te pochodzące z odzysku, np. stare guziki. Wystarczy mieć odpowiedni klej i narzędzia, które umożliwią staranne ułożenie motywu oraz trwałe jego naklejenie. Nie bez znaczenia jest tutaj rodzaj kleju, który nie powinien podrażniać skóry, czy wydzielać nieprzyjemnego zapachu.

  1. Koraliki

Z reguły pojawiają się w sklepach tradycyjne bransoletki składające się z sznurka i nałożonych na nie koralików, np. te drewnianych. Ciekawą alternatywą może być naklejenie koralików i cekinów na bazę – pomalowaną, szeroką bransoletkę z litego drewna. Wymaga to wielkiej precyzji i staranności, ale wytrawni rękodzielnicy poradzą sobie również i z takim wyzwaniem.

  1. Malowanie

To kolejne zdobienie, które wymaga precyzji i odpowiednio przygotowanego projektu. Nie potrzeba tutaj jednak ogromnego doświadczenia. Modele w stylu etno to pole do popisu dla osób, które chcą zacząć przygodę z malowaniem drewnianej biżuterii. Potrzebne jest odpowiednie zagruntowanie podłoża, ekologiczne farby – przyjazne w kontakcie ze skórą, oraz cienkie pędzle, które umożliwią precyzję pociągnięć. Przed przystąpieniem do malowania, warto wykonać szkice i ołówkiem nanieść je na drewnianą bazę, którą można znaleźć w tym sklepie https://decoupage-drewno.pl.

  1. Decoupage

Jedną z opcji zdobniczych jest także popularny dziś decoupage. Jest to technika, która spodoba się osobom, które zamiast malowania wolą naklejanie gotowych motywów na półfabrykaty. Liczy się tutaj odpowiednie rozprowadzenie kleju – nieestetycznie nałożony papier nie spełni swojej roli, będzie szpecił zamiast upiększać. Można wybrać także opcję z naklejaniem scrapek na pomalowaną wcześniej na jednolity kolor powierzchnię. Naklejony wzór najlepiej pomalować bezbarwny eko lakierem.

  1. Tkanina

Bransoletkę z litego drewna można okleić lub obszyć dowolną tkaniną. Kryty pod spodem szew powinien być wykonany z największą precyzją i starannością. Oklejenie bazy włóczką, muliną lub przygotowaną wcześniej plecionką sprawi, że bransoletka będzie wyglądała naturalnie, dopasowując się do kreacji w stylu eko. Na obszytej tkaniną biżuterii można nakleić dodatkowe zdobienia, które sprawią, że będzie ona elegancka.