Cellulit – jak się go pozbyć?

Cellulit – jak się go pozbyć?

0

Pofałdowana, grudkowata skóra, przypominająca swym wyglądem skórkę pomarańczy, to zmora wielu kobiet. Pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet piersiach i przedramionach i wydaje się, że nic na nią nie działa. Czy jednak na pewno?

Co powoduje cellulit i jak z tym walczyć?

Obecnie cellulit mają praktycznie wszystkie kobiety. Nie są od niego wolne nawet idealne poza tym ciała modelek, a więc na pewno nie jest to defekt towarzyszący jedynie nadwadze. Nieraz też utożsamiany jest z brakiem ruchu, co skutkuje brakiem jędrności skóry, jednak tak naprawdę mają go nawet osoby uprawiające dużo sportu. O co więc chodzi?

Prawda jest taka, że cellulit, polegający na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanek podskórnych – nie tylko tłuszczu, ale też limfy – powodowany jest przez bardzo wiele czynników. Jest to na przykład zatrzymywanie wody i toksyn w organizmie, zła dieta, siedzący tryb życia czy noszenie obcisłych ubrań. Nic więc dziwnego, że ma go niemal każda kobieta, a wyeliminowanie wszystkich czynników, które mogą go powodować, jest praktycznie niemożliwe.

Warto zacząć walczyć

Kiedy więc nie można ustrzec się przed cellulitem, trzeba przynajmniej niwelować jego skutki. Ma to na celu nie tylko wygładzenie skóry, ale też zapobiegnięcie pogarszaniu się jej stanu. Wiele kobiet narzeka, że widzi cellulit, gdy uszczypnie swoją skórę. Nie jest to jednak najgorsza sytuacja, gdyż zaawansowany cellulit jest widoczny cały czas, a nieraz nawet daje się dostrzec przez spodnie! Na pewno więc warto dbać o swoją skórę, by nie doprowadzić do aż takiej sytuacji.

Niestety, ogólnie polecane metody walki z pomarańczową skórką, jak masaże, zimne prysznice czy stosowanie kremów i balsamów, niewiele dają. Przekonało się już o tym mnóstwo kobiet, które włożyły w te działania wiele wysiłku. By więc nie tracić czasu na działania, które nic nie dają, najlepiej będzie skorzystać z profesjonalnych usług.

Leczenie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

Osoby, które zdecydują się na usuwanie cellulitu w profesjonalny sposób, mają dużo większe szanse na osiągnięcie celu. Wpierw jednak trzeba wybrać dobrą metodę. Propozycje z tego zakresu można znaleźć pod adresem https://medicaspa.pl/. Świetnie działa na przykład mezoterapia na cellulit, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę pojędrniających ją i wzmacniających preparatów.

Jest to zabieg mało inwazyjny, w przeciwieństwie na przykład do laserowego usuwania cellulitu. Poza tym pozwala odżywić skórę, co nie jest możliwe w przypadku innych metod. Z usług medicaspa.pl korzysta więc spora liczba osób.