Puder ryżowy

Puder ryżowy

0

Puder ryżowy to ostatnimi czasy niezwykle popularny produkt do makijażu, który aktualnie dostępny jest w większości sklepów. Sym opiniom, a także nawiązaniu do jakże popularnej pielęgnacji rodem z Azji.

Co to jest puder ryżowy?

Puder ryżowy uzyskuje się z odpowiednio przygotowanych ziaren ryżu. Produkt ten stosowany był już od XVI wieku przez najpiękniejsze japońskie gejsze. Puder ryżowy jest bardzo drobno zmielonym kosmetykiem, w składzie, które odnajdziemy kilka prostych, ale niezwykle skutecznych względem skóry składników.

Sekretem efektywnego działania pudru jest obecność w nim skrobi ryżowej, która charakteryzuje się nadzwyczajnymi właściwości absorbującymi sebum. To właśnie dzięki skrobi, puder ryżowy tak skutecznie matowi naszą skórę.

Skład pudrów ryżowych

Oprócz skrobi ryżowej, w składzie pudrów ryżowych znajdziemy też inne roślinne ekstrakty, cynk, talk kosmetyczny, a także glicerynę, czy kompozycje zapachowe. Wszystkie dodatkowe składniki ze skrobią ryżową na czele, powodują, że puder matuje naszą skórę przez wiele godzin, przy czym jest niesamowicie wydajny i po prostu przyjemny w użytkowaniu.

Dodatkowo puder ryżowy znany jest ze swych dobrych właściwości na skórę, wśród których najważniejsze jest to, że nie zapycha porów. Ponadto, produkt ten zyskał szerokie uznanie, gdyż jest bezpieczny w stosowaniu nawet przez osoby posiadające cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień.

Aplikacja pudru

By uzyskać najlepsze efekty podczas stosowania pudru ryżowego, należy zapoznać się z odpowiednimi metodami jego aplikacji. Etap ten jest niezwykle ważny, ponieważ zapewni nam jak najbardziej trwały efekt matowej skóry. Jak i w przypadku innych kosmetyków, tak i aplikowanie na skórę pudru należy wykonywać odpowiednimi technikami. Do nakładania pudru możemy wykorzystać zarówno pędzel, jak i puszek (puszek zazwyczaj dodawany jest do opakowania pudru). Wybór zależy od naszych upodobań.

Najlepsza technika aplikacji

Puder ryżowy będzie spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy odpowiednio go zastosujemy. Nabierając puder na pędzel czy puszek, zawsze należy strzepnąć jego nadmiar i dopiero tak przygotowanym pędzlem/puszkiem nakładać go na twarz techniką „stemplowania” skóry miejsce przy miejscu.

Tak nanoszony produkt sprawi, że nasz makijaż utrzyma się zdecydowanie dłużej, a sam produkt nie będzie się rzucał w oczy. Zbyt gruba warstwa zawsze będzie widoczna na skórze, co automatycznie zepsuje makijaż. Bardzo ważne jest też, by puder nakładać równomiernie, miejsce przy miejscu, ponieważ taka aplikacja zapobiegnie ścieraniu się makijażu w miejscach najbardziej newralgicznych (czyli tych, które w ciągu dnia narażone są na dotyk).

Puder ryżowy kupisz na kosmetykizameryki.pl