Ciekawe rozwiązania do łazienki

Ciekawe rozwiązania do łazienki

0

Asymetryczne umeblowanie łazienki wynikać może z kwestii estetycznych lub być koniecznością w przypadku nierówności pomieszczenia. W wielu łazienkach takie rozwiązanie prezentuje się uroczo i wyróżnia aranżację wnętrza na tle innych. Pewien kłopot sprawić może jedynie dobór mebli, gdyż większość sklepów oferuje standardowe wyposażenie.

Gdzie kupować?

Nawet w najbardziej zwykłym sklepie co pewien czas można nabyć bardziej oryginalne meble czy armaturę łazienkową – wanny asymetryczne to w dzisiejszych czasach dość popularny element wyposażenia z uwagi na różne warunki mieszkaniowe. Niektórzy chcą na przykład ustawić ją w rogu, inni na skos, jeszcze inni dysponują malutką łazienką i zamierzają jak najbardziej zagęścić jej wyposażenie, nie rezygnując z wanny na rzecz prysznica.

Jeśli poleganie na przypadkowości oferty kogoś nie satysfakcjonuje, można dokonać zamówienia wanny pod ścisłe wytyczne. Wiele firm przyjmuje takie zamówienia, a klient dopłaca niewielką kwotę za unikalność realizacji. Inna opcja to sklepy internetowe – opcja ta łączy kupowanie na bieżąco z zamawianiem wyposażenia na wymiar. Im bliżej znajdować się będzie sklep, tym niższe okażą się koszty dostarczenia wanny.

Wygodne wanny

Niekiedy wanny asymetryczne lądują w małych łazienkach, które wydają się prawdziwym cudem aranżacyjnym. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego użytkownik zdecydował się na wstawienie tam wanny, zamiast poprzestać na prysznicu? Asymetryczna armatura pod wymiar zawsze jest nieco droższa. Wybór na pewno wynika z faktu, że dana osoba uważa prysznic za niedostatecznie wygodną opcję do codziennego utrzymywania higieny.

Niekiedy wybór wanien asymetrycznych powodowany jest niepełnosprawnością jednego z domowników. Osoba taka może czuć się niekomfortowo w zwykłej wannie, więc kupuje się inną, lepiej dopasowaną do jej potrzeb. Niekiedy we wnętrzu wanny znajdują się też dodatkowe akcesoria ułatwiające korzystanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Łazienka artystyczna

Zdarza się też wybór wanien asymetrycznych o naprawdę fantazyjnych kształtach. Niektórzy ludzie eksperymentują z wyglądem łazienki i starają się uczynić to zwykłe pomieszczenie oryginalnym. Za pomocą ciekawych form armatury łazienkowej jest to jak najbardziej możliwe.

Oprócz widocznej asymetrii, wanny takie są często innej barwy niż biała, podobnie jak dodatki czy ściany, podłoga w łazience. Całość prezentuje się bardzo efektownie, choć i tak jest to pomieszczenie, które pokazuje się gościom dość rzadko w porównaniu np. do przedpokoju lub salonu, gdzie są przyjmowani.