Materac na wymiar i jego wpływ na nasze zdrowie

Materac na wymiar i jego wpływ na nasze zdrowie

0

Spokojny i niezakłócony sen jest nam niezbędny do tego, aby móc prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia i wypełniać powierzone nam obowiązki. Niska jakość snu, spowodowana różnorodnymi czynnikami, znacząco obniża naszą odporność, sprawia, że czujemy się zmęczeni, może prowadzić także do licznych chorób. Szukając idealnego łóżka do sypialni przede wszystkim skupmy się na wyborze odpowiedniego materaca. To właśnie on będzie warunkował jakość naszego snu i zdrowia.

Materac na wymiar – znajdź odpowiedni model

Podstawą w kupnie materaca jest oczywiście jego rozmiar – materac na wymiar zaproponują nam topowe marki i producenci. Istotne jest także to, w jakim czasie taki materac zostanie dla nas wykonany – im szybsza realizacja, tym lepiej. Materace na wymiar tworzone są głównie dla klientów samodzielnie urządzających swoje sypialnie i wybierających także łóżka tworzone na wymiar. Dzięki temu możliwe jest stworzenie pomieszczenia dokładnie dopasowanego do konkretnych potrzeb.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

W sklepach topowych producentów, takich jak studiomaterace.pl znajdziemy szeroki wybór materacy dedykowanych zarówno do łóżek pojedynczych, podwójnych czy też łóżeczek dziecięcych. Każdy z modeli odznacza się wysoka precyzją wykonania, zastosowaniem materiałów wysokiej jakości.

Wśród najchętniej wybieranych materacy warto wymienić przede wszystkim materace piankowe. Są to jedne z najprostszych i korzystnych cenowo produktów. Wewnątrz materacy stosowane są przede wszystkim klasyczne pianki materacowe, ale także pianki wysokoelastyczne, które odznaczają się wysokim stopniem elastyczności, trwałości. Wewnętrzne kanaliki w piankach pozwalają na stałą cyrkulacje powietrza, przez co przedłużana jest żywotność materaca a skóra użytkownika jest dobrze wentylowana. W wielu materacach kieszeniowych umieszczane są także warstwy lateksu czy maty kokosowe, które wpływają na wysoką jakość snu.

Wysoka jakość materacy kieszeniowych

Materace kieszeniowe to prawdziwy hit na polskim rynku. Udoskonalona budowa takiego materaca wpływa nie tylko na komfort snu, ale i na nasze samopoczucie po przebudzeniu. W przypadku materacy kieszeniowych stosowane są sprężyny bonellowe, które pracują niezależnie od siebie. Oznacza to, że uginają się one wyłącznie w miejscu nacisku. Druga istotna sprawa to kieszenie materiałowe, w których umieszczone są sprężyny. Dzięki zastosowaniu miękkich tkanin sprężyny pracują znacznie ciszej, nie ocierają się o siebie a użytkownik zapewniony na komfortowy sen.

System Studio M – jak polepszy nasz sen?

W topowych modelach materacy stosowany jest System Studio M. To opatentowana technologia nacięć na blatach, dzięki którym możliwy jest lepszy przepływ powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu wewnątrz struktury materaca nie gromadzą się roztocza, przez co użytkownik jest przed nimi chroniony. To bardzo ważne w przypadku alergików!

Pianki termoelastyczne zadbają o naszą wygodę!

Interesującym rozwiązaniem w nowoczesnych materacach są pianki termoelastyczne. Ich struktura skonstruowana jest w taki sposób, aby w kontakcie z ludzkim ciałem mięknąć. Dzięki temu materac każdorazowo przystosowuje się do fizjonomicznych kształtów użytkownika. Pianka termoelastyczna sprawia, że materac delikatnie otula ciało. Ten rodzaj pianek wykorzystywany jest na stronach zimowych materacy dwustronnych.

Dwie strony materaca

Topowe materace posiadają dwie strony: letnią i zimową. Strona letnia sprzyja lepszej wentylacji skóry podczas upalnych nocy. Strona zimowa zapewnia większy komfort termiczny w czasie niższych temperatur.