Co to są wyjazdy incentive?

Co to są wyjazdy incentive?

0

Wyjazdy incentive, czyli turystyka motywacyjna są pewną odmianą turystyki biznesowej, jednak nie wiążą się z wykonywaniem różnych zajęć czy interesów związanych z pracy. Incentive to przede wszystkim wyjątkowa nagroda dla wąskiego grona najlepszych pracowników firmy. Podróże tego typu nastawione są głównie na rozrywkę i nieskrępowaną zabawę w często odległych, egzotycznych, ekskluzywnych miejscach, ze zwiedzaniem atrakcji niedostępnych dla zwykłych turystów.

Jeśli chcesz nagrodzić swoich najlepszych pracowników, zmotywować ich, pobudzić kreatywność oraz zwiększyć ich lojalność to wyjazdy incentive będą na to najlepszym sposobem.

Co najlepiej obrazuje wyjazdy incentive?

Co najlepiej opisuje wyjazdy incentive? Przede wszystkim są organizowane zazwyczaj jako ekskluzywna i droga wycieczka, podróż odbywa się w miejsca odległe i egzotyczne oraz musi zapadać w pamięć, być pełna pozytywnych emocji. Podczas wyjazdu incentive zwiedza się miejsca niedostępne dla zwykłych turystów, smakuje się kulturę danego miejsca oraz często uczestnicy biorą udział w wydarzeniach organizowanych na światową skalę (koncertach gwiazd, wyścigach samochodowych). Dodatkowo pewnym elementem takiej wycieczki są spotkania z osobami ważnymi w branży lub celebrytami. Incentive zawiera w sobie nie lada atrakcje – off road po pustyni, nurkowanie, skoki ze spadochronów.

Korzyści z wyjazdów incentive

Wyjazdy incentive mają też swój cel i dają różnego rodzaju zyski nie tylko pracownikom, ale też pracodawcom.

Korzyści dla pracownika

Pracownik ma możliwość odpoczynku, a czasami, w zależności od programu również na podniesienie swoich kwalifikacji. Inne otoczenie pozwala pracoholikom oderwać się od szarej codzienności, a przyjemne wspomnienia zostają na całe życie.

Korzyści dla pracodawcy

Pracodawca z kolei może liczyć na to, że pracownik po takiej podróży wróci wypoczęty, a co za tym idzie bardziej efektywny oraz zaangażowany w sprawy firmy. Dzięki takim wycieczkom pracownik jest bardziej lojalny, przez co zmniejsza się fluktuacja pracowników w firmie i jej koszty. Osoba wracająca z wyjazdu incentive staje się bardziej przywiązana i identyfikuje się z firmą oraz jej celami. Pamiętajmy również, że nie tylko pracownicy, którzy wyjechali są zmotywowani bardziej do pracy, ale inne osoby, te które pozostały na miejscu, mają nadzieję, że dzięki swoim lepszym wynikom, kolejnym razem będą mogły liczyć również na taką podróż. Inną sprawą jest bardziej pozytywny wizerunek firmy, pracownik z pewnością nie zapomni pochwalić się wycieczką sąsiadom, znajomym czy na facebook’owej ścianie.

Jakie kierunki?

Istnieje wiele pomysłów na podróże motywacyjne. Przykładowe wyjazdy incentive to chociażby podróż Orient-Expressem, off road samochodami terenowymi po pustyni w okolicach Dubaju, zwiedzanie Nowego Jorku ze wszelkimi jego atrakcjami i imprezami oraz wiele, wiele innych, możliwości są praktycznie nieskończone, a liczy się kreatywny pomysł.

Wyjazdy incentive nie są zatem tylko wydatkiem, przynoszą niewymierne korzyści, których być może nie da się zbadać matematycznymi wskaźnikami, ale z pewnością istnieją, dlatego też tak dużo korporacji oraz większych firm inwestuje właśnie w incentive.