Czy lampy designerskie pasują do każdego wnętrza?

Czy lampy designerskie pasują do każdego wnętrza?

0

Polacy mają to do siebie, że bardzo często kopiują wnętrza swoich znajomych, sławnych osób, czy po prostu dokładnie inspirują się tym, co widzą w magazynach branżowych. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o lampy designerskie, które Polacy nagminnie kupują i nieumiejętnie dopasowują.

Jak wybrać odpowiednią lampę designerską?

Lampa powinna być pięknym wykończeniem każdego pomieszczenia, a przy odpowiednim wyborze, dodawać mu klasy. Jednak, aby tak się stało nie można przede wszystkim kierować się jedynie obecnymi trendami. Wszystko przez to, że w konsekwencji zamiast uzyskać zachwycające efekt, tworzy się obraz kiczu i uwydatnia się brak konkretnego pomysły ze strony osoby, która w nim mieszka. Najlepiej, więc zająć się zaprojektowaniem wnętrza w całości, a dopiero na końcu zakupić dopasowaną lampę designerską. Dzięki czemu wszystko będzie odpowiednio dopasowane i wyeliminuje się ryzyko przepychu i mieszania stylów. Innym rozwiązaniem może być również najpierw zdecydowanie się na określony styl, kupienie lampy, a później pod nią dopasowanie wielu innych rzeczy.

Do jakiego pomieszczenia najbardziej pasuje lampa designerska?

W rzeczywistości lampy designerskie pasują do każdego pomieszczenia. Tym bardziej, jeśli są one wykonane w stylu minimalistycznym, gdyż wtedy nic nas nie ogranicza i możemy całkowicie dać ponieść się fantazji. Nie warto wtedy ograniczać się tylko do modeli o podobnych kolorach, czy pasujących kształtach. Wręcz przeciwnie, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie gra kontrastów. Szczególnie poleca stosować się je w salonach, kuchni, czy łazience, czyli w miejscach, do który przychodzi najwięcej osób. W końcu lampy designerskie kochają wzbudzać podziw oraz zazdrość.

Nie oszczędzaj, bo przepłacisz!

Trzeba przyznać, że lampy tego typu charakteryzują się zazwyczaj nie małymi kosztami. Wszystko oczywiście zależy od modelu oraz materiału, na którym nam najbardziej zależy. Jednak prawda jest taka, że zazwyczaj, w dzisiejszych czasach jesteśmy zmuszeni płacić za jakość. Oznacza to, że jeśli chcemy cieszyć się naszą lampą przez wiele lat, musimy przygotować się na większe wydatki. Patrząc też odwrotnie, trzeba zdawać sobie sprawę, że niskie ceny w zdecydowanie większej ilości przypadku są oznaką, że będziemy musieli po pewnym okresie ją wymienić. Wszystko to konsekwencji sprawia, że zamiast wcześniej kupić lepszy jakościowo produkt i raz wydać większą kwotę, kupujemy więcej lamp, które po zsumowaniu dają zdecydowanie wyższą kwotę. Nie ma to nic wspólnego z oszczędzeniem pieniędzy.

Tekst napisany na podstawie artykułu na stronie: Homegardenart