Budujemy dom – jakie technologie stosowane są obecnie?

Budujemy dom – jakie technologie stosowane są obecnie?

0

Budowanie domów współcześnie znacząco różni się od tego, jak budowano jeszcze 20-30 lat temu. Zmieniły się technologie, materiały, mamy możliwości wynajmowania profesjonalnych ekip budowlanych. To sprawiło, że coraz większa grupa Polaków decyduje się na wybudowanie własnego domu. Jedynym problemem okazują się być pieniądze – koszt wybudowania domu wraz z działką w okolicach Krakowa czy Warszawy to przynajmniej pół miliona złotych!

Banki chętnie udzielają kredytów, jednak co rozsądniejsi potrafią przekalkulować, że zaciągając tak wielki kredyt spłata wyniesie prawie milion złotych. Czy istnieje szansa na własny dom bez konieczności zaciągania tak wielkich zobowiązań kredytowych?

Nowoczesne domy – jaki typ wybrać?

Z dalekiej Kanady i nieco bliższej Skandynawii przybyłą do nas moda na budowanie domów w technologii szkieletowej. Ta innowacyjna metoda pozwala na budowanie znacznie taniej, jak i szybciej. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Ściany stawiane są przy pomocy szkieletowego stelażu, który utrzymuje całą konstrukcję. Dzięki zastosowaniu drewna możliwe jest budowanie takiego rodzaju domu o dowolnej porze roku. To z pewnością znacząco ułatwia cały proces. Budowa domu szkieletowego, w zależności od tego, w jakim stanie ma zostać oddany, trwa od 2 do 4 miesięcy. To zaskakująco mało!

Domy szkieletowe odznaczają się doskonałą izolacją cieplną, co znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ten rodzaj budownictwa charakteryzuje się również niezwykle łatwą możliwością przebudowy. Taki dom z pewnością będzie stanowił inspirację dla właścicieli!

Budowa domów w technologii szkieletowej wydaje się być więc zarówno oszczędnością naszego czasu oraz pieniędzy. Warto rozważyć ten tym budowli i prześledzić oferty topowych producentów w kraju.