Czy warto zapisać dziecko na balet?

W obecnym czasie nasze dzieci mogą korzystać z całego wachlarza zajęć dodatkowych. Wybór jest ogromny: piłka nożna, sztuki walki, nauka języka, lekcje tańca. Szczególnie często małe dziewczynki marzą o karierze baletnicy i występowaniu na ogromnych, światowych scenach. Czy rzeczywiście warto zainwestować w zajęcia baletowe i wysłać na nie naszą pociechę?

Trenowanie baletu z pewnością ma wiele plusów. Dziecko uczy się koordynacji, nabiera dobrej postawy, nie ma problemu z garbieniem się. Jest to dodatkowa forma ruchu, która wpływa wspaniale na rozwój najmłodszych nawet dzieci. Pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki. Zajęcia baletowe oswoją nasze pociechy ze sztuką i uwrażliwią je na nią. Uczą się one również pracy zespołowej, a w grupie mogą nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Balet to nie tylko ciężka praca i kilkugodzinne treningi. Dla najmłodszych dzieci zajęcia są raczej przede wszystkim formą rozrywki. Nauka odbywa się przez zabawę, aby dziecko nie czuło się zbyt obciążone, znudzone i aby nie zraziło się do takiej aktywności. Tak naprawdę z lekcji baletu mogą korzystać już czterolatki. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha związała przyszłość z tańcem, najlepiej aby jak najwcześniej się z nim oswajała. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć wiele szkół, które oferują balet dla dzieci Łódź jest miastem, w którym bez problemu będziemy mogli wybrać odpowiednie lekcje dla naszego dziecka. Znajduje się tu nawet jedna z pięciu Państwowych Szkół Baletowych w Polsce. Jest to rozwiązanie dla nieco starszych uczniów, którzy wiążą z baletem swoje przyszłe, poważne plany.

Balet to oczywiście nie tylko zabawa i przyjemności. Wiążą się z nim ogromne wyrzeczenia i setki godzin spędzone na sali treningowej. Warto jednak, aby nasze dzieci spróbowały swoich sił w tym rodzaju tańca i albo odkryły to, co chcą robić w życiu, albo po prostu miały ogromną frajdę i piękne wspomnienia w przyszłości.