Czym charakteryzują się pojemniki ibc?

Czym charakteryzują się pojemniki ibc?

0

Kontener ibc to specjalistyczny pojemnik o dużych gabarytach, służący do przechowywania oraz transportowania cieczy, substancji płynnych i chemikaliów, które ze względu na swą specyfikę powinny mieć zapewnione szczególne warunki. Zbiornik ibc o standardowej pojemności 1000 l jest trwały, wytrzymały i odpowiednio szczelny. Zabezpiecza substancje przed zmieszaniem z innymi oraz przed wyciekaniem. Rola tego typu kontenerów jest nie do przecenienia, ponieważ wiele substancji jest potencjalnie niebezpiecznych dla osób postronnych i wymaga stosownej separacji oraz solidnego zamknięcia.

Kontenery ibc- przykładowe rodzaje

Zbiornik ibc nazywany jest również paletokontenerem, ponieważ całość konstrukcji osadzana jest na funkcjonalnej palecie, która może zostać wykonana z rozmaitych materiałów. Wykorzystuje się palety drewniane, plastikowe bądź plastikowo-metalowe. Palety drewniane z kontenerem ibc nie zostały dopuszczone do obsługi substancji spożywczych. Czasem kontener ibc jest okolony wytrzymałą klatką, która ma zapewniać dodatkową stabilność konstrukcji. Zbiorniki na paletach są scalone w ten sposób, by wykluczyć możliwość ich przewrócenia się, czy niekontrolowanego ruchu w transporcie. Wyróżnia się również specjalną kategorię zbiorników, która określana jest mianem kontenerów antystatycznych. Służą one do transportu substancji łatwopalnych. Wnętrza takich pojemników pokrywa się tworzywami zapobiegającymi zapaleniu się ładunku. Z kolei substancje światłoczułe przewozi się w zaciemnianych pojemnikach. Dopuszczone do użytku kontenery ibc muszą legitymować się certyfikatem UN, który dopuszcza zbiornik do wykorzystywania w celach składowania przewożenia groźnych cieczy oraz chemikaliów wykazujących znaczny poziom ryzyka.

Zbiorniki ComboLife

Kontenery ibc typu ComboLife wykorzystują najbardziej innowacyjne techniki tworzenia zbiorników dla wymagających gałęzi przemysłu. Zbiorniki tego rodzaju pozwalają wygodnie się składać, zatem w momencie, gdy są opróżnione, nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni magazynowych. Ergonomiczne kształty zbiorników także ułatwiają transport i proces związany z ładowaniem, czy rozładowywaniem. Pojemniki, pomimo sporych gabarytów, mogą być wyjątkowo poręczne i łatwe w obsłudze.