Dbasz o paznokcie – wybieraj właściwe akcesoria

Dbanie i stylizowanie paznokci to bardzo ważny aspekt historii mody i upiększania ciała. Od pierwszych antycznych początków minęły tysiąclecia, podczas których pracowano nad udoskonaleniem preparatów i przyrządów do jak najlepszego wykonania manicure. Dzisiaj, tak samo jak wieki temu, stylizacja paznokci jest dla kobiet niezwykle ważna.

Piękne paznokcie – ale jak je mieć

Piękne i zdrowe paznokcie wymagają uwagi i systematyczności. Odpowiednia pielęgnacja paznokci wzmocni je i pomoże odbudować ich płytkę. Kosmetyki i preparaty do paznokci zadbają o ich wygląd i kondycję. Szczególnie polecane są odpowiednia dieta bogata w witaminy i minerały oraz odżywki do paznokci. Tak zadbane paznokcie możemy poddać różnym zabiegom. najpopularniejsze akcesoria do paznokci to:
– pilniczek szklany lub papierowy o różnym gradiencie,
– blok polerski,
– cążki,
– drewniane patyczki do odsuwania skórek,
– nożyczki,
– odżywki, lakiery, topy i tym podobne.Stosowanie odżywki do paznokci wzmocni je i zregeneruje. Stosowanie lakierów zapobiega łamaniu się paznokci i utwardza je. Domowym sposobem walki z łamliwymi i kruchymi paznokciami jest kuracja z oliwy z oliwek. Do ciepłej oliwy należy włożyć dłonie. Po 5-10 minutach można je wyjąć i posmarować kremem. Można tez oddać się w ręce profesjonalistki. Kosmetyczka z doświadczeniem zadba odpowiednio o nasze paznokcie,a my możemy cieszyć się ich urodą nawet przez kilka tygodni.

Jak wykonać domowy manicure

Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych w domu, z wykorzystaniem właściwych akcesoriów do paznokci, powinno zacząć się od prawidłowego namoczenia dłoni. Zmiękczy to skórki u nasady paznokci i pozwoli je usunąć. Pielęgnację rozpoczyna się od nadania paznokciom pożądanego kształtu. Skraca się je za pomocą twardego pilnika o dużej ziarnistości. Następnie odsuwa się skórki, wykorzystując do tego drewniany patyczek. Ewentualne zadziory usuwane są za pomocą cążek. Trzeba to robić delikatnie, bo skóra wokół paznokci jest wrażliwa, nietrudno o uszkodzenia, podczas których można uszkodzić tkankę. Ważnym krokiem jest zmatowienie, wyrównanie płytki paznokcia oraz jej odtłuszczenie. Można to zrobić blokiem polerskim lub pilniczkiem polerującym. Do odtłuszczenia płytki wykorzystuje się tak zwany cleaner. Na koniec procesu nakłada się odżywkę. Jej warstwa musi być bardzo cienka. W następnym kroku można pomalować paznokcie lakierem. Najlepiej jest nałożyć dwie warstwy, co wydłuży trwałość zabiegu. Na koniec nakłada się top ochronny, utwardzający, który zapobiegnie szybkim odpryskom. Domowy manicure powinno zakończyć się nałożeniem na skórki oliwki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.