Dlaczego warto iść na masaż?

Dlaczego warto iść na masaż?

0

Masaż bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie, niestety większość z nas nie korzysta z niego zbyt często. Masaże relaksacyjne, zdrowotne są dość drogie, to po pierwsze, po drugie zwyczajnie nie mamy na to czasu. Coraz szybsze tempo życia i związany z tym stres, powoduje, że mamy problemy ze snem, koncentracją, częściej chorujemy na depresję.

Masaż lekiem na całe zło

Nie warto unikać takiej formy relaksu, okazuje się, że u osób, które regularnie korzystają z masażów mają niższy poziom stresu, są bardziej zrelaksowane, mają dużo mniejsze szanse na zachorowanie na depresję. Podczas masaży znacznie obniża się poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, który ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stres przyczynia się do rozwoju wielu poważnych chorób, które mogą zagrażać życiu.

Chociaż masaże dotychczas stosowało się przeważnie w celu uśmierzenia bólu pleców czy mięśni, to nie od dziś wiadomo, że bardzo pozytywnie wpływają również na nasz system odpornościowy, kondycję psychiczną. Masaże są zalecane również osobom, które mają problemy ze snem.

Gdzie pójść na masaż?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele salonów i gabinetów masażu, jednak nie każdy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Warto wybierać takie gabinety masażu, które mają dobre opinie, renomę oraz doświadczonych specjalistów. Kurs masażu można zrobić w kilaka tygodni, nie oznacza to jednak, że potrafi się poprawnie wykonać masaż.

Najlepiej przed podjęciem współpracy z danym salonem masażu, przejrzeć rekomendacje oraz kompetencje masażystów, który pracują w danym gabinecie, aby mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach. Sprawdźcie sobie ofertę firmy esteti-med, mają duże doświadczenie, przystępne ceny oraz fachową kadrę.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Pamiętajmy, aby dbać zarówno o swoje ciało, jak i o dobrą kondycję psychiczną. Dzięki regularnym masażom możemy zapewnić sobie lepsze zdrowie oraz samopoczucie. Badania naukowe udowodniły, że masaże to bardzo dobry sposób na rozładowanie napięcia, obniżenie poziom stresu. W ten sposób można się zrelaksować i odpocząć, to bardzo dobra inwestycja w siebie.

Warto zadbać również o dietę – powinna być zbilansowana, musi zawierać dużo warzyw oraz owoców, aby dostarczyć do organizmu dużo witamin oraz składników mineralnych. Kolejna ważna rzecz to aktywność fizyczna, regularne uprawianie sportu sprawi, że będziemy czuć się dużo lepiej, będziemy mieć więcej energii, siły do działania oraz do wykonywania codziennych obowiązków.