Dlaczego wynajem hali magazynowej jest bardziej opłacalny od wybudowania własnej?

Dlaczego wynajem hali magazynowej jest bardziej opłacalny od wybudowania własnej?

0

Prowadzisz własny biznes i potrzebujesz powierzchni magazynowej? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wynajem hali magazynowej – sprawdź dlaczego…

Firm produkcyjnych przybywa z każdym dniem. Ich zasięg dociera nawet na zagraniczne rynki, gdzie stale znajduje nabywców. Są to idealne warunki także dla innych przedsiębiorców oferujących rozmaite usługi związane z ich działalnością – np. wynajem hali magazynowej, w której nie tylko będą przechowywane towary, ale też mogą być świadczone usługi handlowe czy organizacja firmowego oddziału.

Własne nie znaczy lepsze

Jedną z zalet wynajmowania takiej hali jest pewna swoboda zmiany lokalizacji. Jeżeli zostanie ona wybudowana przez przedsiębiorstwo produkcyjne na potrzeby magazynowania ich towarów, powstaje pewien problem. Gdy firma postanowi przenieść swoją fabrykę, będzie musiała także zdemontować halę i przewieźć razem ze sobą, po czym ponownie ją zbudować. Choć dzisiejszy postęp technologiczny znacznie ten proces usprawnia, nadal wiąże się to ze sporymi kosztami, na jakie przedsiębiorstwa może nie być stać, zwłaszcza w momencie tak ważnych zmian logistycznych. Z kolei jeżeli halę wynajmujemy, rozwiązujemy jedynie umowę i szukamy nowego miejsca.

Wynajem hali magazynowej pomaga w podbijaniu zagranicznych rynków

Inną zaletą wynajmowania hali jest handel zagraniczny. Firmom, które swoją produkcję prowadzą w jednym kraju, zaś towary na sprzedaż przewożą do innego, dużo bardziej opłaca się wynająć miejsce magazynowe niż budować je samodzielnie. Wiązałoby się to z wieloma formalnościami, opłatami, zezwoleniami i kosztami, a także czasem. Jeżeli taka firma nie musiałaby budować, a jedynie wynająć, wtedy znacznie umocniłaby wejście na obcy rynek swoich produktów.

Doskonałe rozwiązanie tymczasowe – wynajem hali magazynowej

Nie każdą firmę produkcyjną stać na stawianie własnej hali magazynowej. Związane jest to z ogólnymi kosztami, zapotrzebowaniami oraz logistyką. Wiele przedsiębiorstw prowadzi swoje interesy w różnych częściach kraju. Na początku są to działania rozpoznawcze, dopiero kiedy okaże się, że lokalny rynek jest chłonny, firmy rozpoczynają prawdziwą inwestycję. Dlatego też, jeżeli firma stawia  swoje pierwsze kroki, lepszym rozwiązaniem dla niej będzie wynajem hali magazynowej, zamiast od razu go budować, nie wiedząc, czy plany handlowe się sprawdzą, a towar znajdzie nabywców w danym regionie.