Dobry grill, czyli jaki?

Dobry grill, czyli jaki?

0

Któż z nas nie lubi grillowanych potraw pachnących słońcem. Grillowane potrawy odznaczają się charakterystycznym smakiem i aromatem, które kojarzą się z letnim wypoczynkiem na łonie natury. Są łatwe do przyrządzenia nawet dla laika. Grill jest obowiązkowym elementem domowego wyposażenia bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy domu z ogrodem, grill trzeba mieć. Jaki grill wybrać? W naszym kraju aura jest zmienna, nie zawsze jest możliwość spędzania czasu na dworze. Grill elektryczny sprawdzi się w różnych okolicznościach natury.

Wybór grilla elektrycznego – na co zwrócić uwagę?

Moc

Wysokiej jakości urządzenie cechuje się wysoką mocą. Im wyższa moc, tym urządzenie jest szybciej gotowe do pracy. Wysoka moc sprzętu skraca czas potrzebny na przygotowanie potrawy. Ranking najlepszych grilli elektrycznych dostępny na stronie https://www.bomi.pl/ranking-grilli-elektrycznych-top-10-najlepszych-modeli/ pokazuje, że największym zapotrzebowaniem cieszą się grille o mocy w przedziale: 600-2500 W.

Funkcjonalność

Zaawansowane grille są wyposażone w szereg funkcji, które wpływają na komfort użytkowania urządzenia. Na uwagę zasługują szczególnie dwie – opiekacz i funkcja pomiaru grubości mięsa. Dzięki opiekaczowi podgrzejemy pieczywo, które jest najlepszym dodatkiem do mięsa. Miernik grubości mięsa to inteligentne rozwiązanie, które ogranicza ryzyko przypalenia dania i pozwala na przygotowanie potrawy o idealnej soczystości. Dużym zainteresowaniem cieszą się grille wielofunkcjonalne, wyposażone w dodatkowe płytki, które umożliwiają przekształcenie urządzenia w gofrownicę lub toster. Dodatki takie jak osłona przeciwwiatrowa czy akcesoria (łopatki, szpatułki) to dodatkowe korzyści, które ułatwiają pracę.

Łatwość obsługi

Idealny grill jest ergonomiczny i łatwy w obsłudze, wyposażony regulator temperatury, a nade wszystko łatwy do czyszczenia.

Wielkość

Małe urządzenia, tzw. grille stołowe sprawdzą się w mieszkaniu. Grille stojące mają większe gabaryty i nadają się do ogrodu. W rankingach popularności prym pierwszeństwa wiodą nieco większe grille zamknięte, które pozwalają na przygotowanie skomplikowanych dań.