Europojemnik – praktyczny pojemnik do transportu towarów

Europojemnik – praktyczny pojemnik do transportu towarów

0

Od producentów oraz firm transportowych wymaga się, aby produkowany i przewożony przez nie towar szybko i w idealnym stanie docierał do odbiorcy. To wymaga zastosowania sprawnego systemu transportu. Jednym z najpopularniejszych stosowanych obecnie jest system euro. Jednym z jego elementów są pojemniki euro, których wymiary są znormalizowane i dzięki temu możliwy jest sprawny transport. Ich cechą szczególną jest to, że pomimo rozmaitych wymiarów, zawsze pasują do palet Euro. Na polskim rynku europojemniki są również bardzo rozpowszechnione i łatwo dostępne. Ich produkcją zajmują się także polskie firmy.

Szeroka gama europojemników

Podstawowym atutem, jaki charakteryzują się europojemniki jest to, że są one dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i typów. To sprawia, że mogą być używane w licznych branżach i na różnych etapach produkcji. Służą one przede wszystkim do transportu dóbr od producentów i pośredników do odbiorców, ale wiele firm używa ich we własnym zakresie, na przykład na halach produkcyjnych. Poszczególne typy mogą się różnić od siebie:

– wymiarami,
– obecnością pokrywy,
– rodzajem ścian: pełnie, wzmacniane, ażurowe,
– rodzajem dna: pełne lub ażurowe.

Ponadto europojemnik https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/euro-containers/ może zawierać uchwyty ręczne, kieszenie na etykiety, przegrody oraz posiadać wkłady dostosowane do specyficznych rodzajów transportowanych towarów. Wielu producentów europojemników oferuje także personalizację produktów, czyli wykonanie pojemników w konkretnych kolorze czy z umieszczoną na nich informacją o producencie towarów znajdujących się w ich wnętrzu.

Europojemnik – uniwersalny i łatwy w użytkowaniu

Pojemniki typu euro w większości przypadków produkowane są z polietylenu, tworzywa sztucznego, które jest bardzo praktyczne. Dzięki temu wykonane z nich skrzynie euro są lekkie, a przy tym sztywne i odporne na uszkodzenia. Zaletą tego materiału jest też to, że nie wchodzi on w interakcje z substancjami, które są w nich przewożone. W przypadku zabrudzenia, europojemniki są łatwe do umycia. Zniszczone pojemniki euro można poddać recyklingowi, więc zalicza się je do produktów przyjaznych środowisku.

Skrzynie euro dla rozmaitych branż

Ten rodzaj pojemników używany jest w licznych branżach. Zaletą polietylenu jest to, że jest on bezpieczny w kontakcie z żywnością i dlatego to właśnie w branży spożywczej skrzynie euro są często stosowane. Niemniej, używa się ich do przechowywania i transportu w różnych branżach. Wiele firm stosuje je do użytku wewnętrznego i transportu produktów na halach produkcyjnych i w magazynach. Dzięki wzmocnionym ścianom i rantom mogą one być bezpiecznie składowane w stosy.