Garnki do indukcji – czym różnią się od klasycznych garnków?

Garnki do indukcji – czym różnią się od klasycznych garnków?

0

Aranżując nową kuchnię zdecydowana większość z nas decyduje się na płytę indukcyjną – to rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie gazu z mieszkania. Sama płyta jednak to nie wszystko – potrzebne nam będą również garnki do indukcji. Czym garnki tego typu różnią się od klasycznych garnków proponowanych w sklepach? Warto przyjrzeć im się z bliska!

Garnki do indukcji w naszych kuchniach

Gotowanie powinno być przyjemnością oraz czynnością, która relaksuje. Dzięki garnkom indukcyjnym proces gotowania możemy znacząco skrócić i uprościć. Jak to możliwe? Nowoczesne garnki do indukcji tworzone są dzisiaj z różnorodnych materiałów, w tym z teflonu, ceramiki czy stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie posiadają dno składające się z kilku warstw – w dnach nierzadko umieszcza się także dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dyski przyczyniają się do skrócenia czasu gotowania, jak również do oszczędności energii. Decydując się na garnki do indukcji z pewnością warto zwrócić uwagę na kolekcje wykonane ze stali nierdzewnej – garnki takie nie odkształcają się, są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, korozję czy na wysokie temperatury. Kolekcje garnków na płyty indukcyjne znajdziemy na stronie gerlach.pl.

Funkcjonalne patelnie indukcyjne

Czy wiesz, że garnki do indukcji to również wygodne patelnie, które pozwolą nam na komfortowe smażenie ulubionych potraw? Nowoczesne patelnie zaskoczą nas pod wieloma względami – przede wszystkim są one tworzone z licznych powłok, które pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Dzięki powłokom ceramicznym znacząco zmniejszone zostało również ryzyko przywierania i przypalania potraw. Patelnie uzupełniono o antypoślizgowe rączki i pokrywki ze szkła hartowanego.