Gdańsk na rowerze

Gdańsk na rowerze

0

Trójmiasto przyciąga co roku tysiące turystów. Coraz więcej z nich lubi spędzać czas aktywnie, lecz nie wszyscy mają możliwość zabrania ze sobą na urlop swojego ukochanego roweru. To dla nich właśnie powstała na wybrzeżu sieć wypożyczalni rowerów Veloking, dzięki której mogą spędzać czas nad morzem tak, jak chcą.

Wzdłuż brzegu

Chyba każdy, kto był na gdańskiej plaży kojarzy deptak przebiegający od Brzeźna do Sopotu. Spacerując nim słyszy się szum morza i można podziwiać nadmorskie wydmy, oraz pobliski las. Równolegle do deptaka ciągnie się na tym odcinku ścieżka rowerowa, która pozwala na bezpieczne wycieczki, nawet z małymi dziećmi. To właśnie przy tej ścieżce znajduje się większość punktów najmu rowerów Veloking. Turyści, którzy wynajmują pokoje w obiektach umieszczonych niedaleko plaży prawdopodobnie jeden z punktów Veloking mają w swojej bliskiej okolicy. Na ścieżce rowerowej Brzeźno-Sopot nie można się znudzić. W Brzeźnie do zobaczenia jest molo, oraz cały kompleks turystyczny pełen knajpek i kramików z pamiątkami. W Sopocie – słynne drewniane molo oraz Monciak. Po drodze zaś rowerzyści mogą zatrzymać się przy jednej z bramek na plażę i podziwiać Zatokę Gdańską. W Jelitkowie czekają na nich gofry, świeże ryby prosto z kutra i pyszne lody.

Nie tylko rowerem!

W wypożyczalniach Veloking.pl turyści znajdą o wiele więcej niż tylko rowery. W punktach dostępne są także uwielbiane przez dzieci gokarty na pedały. Z gokartem poradzi sobie nawet maluch, który jeszcze nie opanował jazdy na rowerze. Gokart ma cztery koła i nisko umieszczony środek ciężkości, dzięki czemu jest stabilny i niewywrotny. W Veloking dostępne są także gokarty na pedały dla dorosłych. Prawdziwym hitem ostatnich lat był pojazd rodzinny na pedały, ze wspomaganiem elektrycznym. Dzięki niemu rodzice z maluchami mogą przemierzać Gdańsk i Sopot mając dzieci cały czas na oku. Dlaczego warto spróbować swoich sił na gokarcie zamiast na rowerze? Przede wszystkim dlatego, że jazda nim jest o wiele wygodniejsza, niż jazda rowerem. Do dyspozycji mamy wygodne siedzenie, które nie daje się we znaki po kilku kilometrach. Na gokarcie możemy bardziej się zrelaksować: nie musimy uważać na piaszczystych powierzchniach: gokarta w zasadzie nie da się przewrócić. Pojazd poradzi sobie w każdym terenie. Jeśli zdecydujemy się skręcić do lasu, nie będzie wzruszony ścieżką z wystającymi korzeniami. Gokart przejedzie dosłownie każdy teren, jeśli tylko nam starczy sił w nogach. W przeciwieństwie do roweru, to pojazd także do zadań specjalnych!