Gdy pogoda na urlopie nie sprzyja.

Gdy pogoda na urlopie nie sprzyja.

0

Całymi miesiącami planujemy wakacje. Jedynie perspektywa wygrzania się na ciepłym piasku i popływania w morzu pozwala nam jakoś przetrwać długie, zimowe miesiące. I wreszcie możemy jechać na nasz wyczekiwany urlop nad morzem. A tu nieprzyjemna niespodzianka – deszcz, wiatr, zimno. Jak przetrwać nad morzem, gdy pogoda nie sprzyja?

Spacery

Nawet najbardziej starydziwnow.pl – luksusowy hotel nad morzem nie zagwarantuje nam pięknej pogody w czasie trwania naszego pobytu. Możemy jednak wyjść z założenia, że wakacje nad morzem to nie tylko kąpiele i zabawy na plaży, ale także korzyści dla zdrowia.
Jeśli więc pogoda jest niesprzyjająca – kupmy pelerynę, załóżmy ciepły sweter i spacerujmy. Najlepiej boso. Wdychajmy chłodne, wilgotne powietrze przepełnione zbawiennym jodem, którego tak brakuje mieszkańcom południa Polski. Jeśli zdecydujemy się na spacer boso, dodatkowo wspomożemy swoją odporność.

Masaże, zajęcia fitness

Wprawdzie nikt nie zapewni nam pięknej pogody w czasie urlopu, ale luksusowy hotel nad morzem ma tę przewagę nad tanią kwaterą, że pozwoli nam znaleźć sobie ciekawe zajęcia w czasie deszczu. Mogą to być na przykład ćwiczenia fitness na sali gimnastycznej. Skorzystać także możemy z masaży w SPA hotelowym lub z innych zajęć, które pozwolą nam odprężyć się i wypocząć.
Poszperajmy w Internecie, być może w pobliżu naszego hotelu znajduje się np. wypożyczalnia rowerów albo klub jazdy konnej. Nic tak nie zrekompensuje nam braku możliwości kąpieli w morzu jak szalona przejażdżka na końskim grzbiecie.
Jeśli nie lubimy koni – możemy po prostu zwiedzać okoliczne miejscowości i poznawać historię regionu w muzeach czy na wystawach.

Dzieci

Nieco gorzej ma się sprawa, jeśli na wakacje wybraliśmy się z dziećmi, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. Potrzebują one zajęć ruchowych, inaczej będą się nudziły i kaprysiły, a to zrujnuje nasze wakacje.
Jeśli więc w miejscowości, w której przebywamy jest wesołe miasteczko – spędźmy w nim dzień. Taka rozrywka pozwoli nam łatwiej przełknąć gorzką pigułkę, jaką jest deszczowy urlop.
W przypadku wakacji z dziećmi luksusowy hotel nad morzem ma tę przewagę nad tańszymi, że dysponuje atrakcjami przewidzianymi na okoliczność zimnego lata. Może to być na przykład kryta pływalnia z brodzikiem i zjeżdżalniami dla dzieci, albo plac zabaw – także kryty.
W ostateczności możemy posiłkować się telewizją, jeśli nasz pokój jest odpowiednio wyposażony.

Deszczowa pogoda na wakacjach to oczywiście przykra sprawa, ale przecież nie koniec świata. Od naszej kreatywności i chęci zależy, czy czas ten wykorzystamy ciekawie, choć inaczej niż zaplanowaliśmy, czy też poddamy się całkowicie zniechęceniu.