Zrób coś dobrego dla siebie

Zrób coś dobrego dla siebie

0

Nasze planery wypełnione są obowiązkami i licznymi zadaniami do zrealizowania. Na relaks zostaje nam już mało czasu. Czy faktycznie na chwilę odpoczynku powinniśmy czekać cały rok, czy może lepszym pomysłem byłoby częstsze planowanie czasu dla siebie?

Relaks to nasz obowiązek

Wiele osób oburzy się na taką myśl, ale jest to absolutna prawda. By w życiu zachować równowagę między pracą a obowiązkami należy poświęcać codziennie, choć chwilę na odpoczynek. To zadanie warto zanotować w planerze, tak samo, jak inne (mniej przyjemne obowiązki) i skrupulatnie je odznaczać!
Może to być czas poświęcony na pielęgnację, czytanie książek, oglądanie filmów, czy aktywność fizyczną. Tych kilka chwil w ciągu dnia sprawi, że będziemy naładowane pozytywną energią.

Reset raz na jakiś czas

Każda z nas ma ciężkie miesiące w ciągu roku. Nawał problemów i obowiązków w pracy, brak czasu dla siebie, chroniczne zmęczenie, złe samopoczucie i stres, która z nas tego nie miała? Gdy taki stan trwa przed dłuższy czas godzinna relaksu w ciągu dnia, to stanowczo za mało. Warto wtedy zastanowić się nad weekendem, który w pełni poświęcimy na wypoczynek. To 48h naładuje nasze baterie na naprawdę długo!

Na co się zdecydować?

To wszystko zależy od naszych upodobań. Niektóre z nas idealnie zrelaksują się w spa nad morzem, a inne na babskim wyjeździe w nieznane. Nieważne, jak ważne, by się naprawdę wypocząć.

Spa nad morzem to świetny pomysł dla tych kobiet, które relaksują się przy miłych zabiegach kosmetycznych i w pięknych okolicznościach przyrody. To odpoczynek zarówno dla duszy i ciała z bonusem- pięknym wyglądem. Taki wyjazd możemy zaplanować z przyjaciółką i połączyć pielęgnacje, pyszne jedzenie i spacery z ploteczkami i babskimi rozmowami. Czy to nie jest właśnie to, czego ci brakowało przez ostatnie miesiące?

Odpoczynek nie jest czymś, co powinniśmy dawać sobie w nagrodę. Jest on potrzebny do naszego prawidłowego funkcjonowania na wielu płaszczyznach. Same możemy zobaczyć, jak wygląda nasze skupienie i koncentracja, gdy jesteśmy naprawdę przemęczone. Coraz więcej lekarzy wymienia odpoczynek jako jeden z czynników, od których zależne jest nasze zdrowie, zaraz obok diety, aktywności fizycznej, czy regularnych badań.

W tym czasach potrzebujemy porządnej dawki odpoczynku, niech to będzie nasze remedium na codzienne stresy i szaleńczo szybki tryb życia. Każdą z nas to trochę męczy i warto zażywać odpowiedniej dawki relaksu. Gdy zrozumiemy, że odpoczywając, lepiej się czujemy, jesteśmy piękniejsze i zdrowsze, to poczynimy ogromny krok w budowaniu równowagi życiowej. To daje poczucie spełnienia. To co, idziecie odpocząć?

Jeżeli chcesz odpocząć od pracy idealnym miejscem dla ciebie będzie starydziwnow.pl – spa nad morzem.