Jak dobierać karmę dla zwierząt

Jak dobierać karmę dla zwierząt

0

W Netfutter podobnie jak w innych sklepach internetowych z karmą dla zwierząt dostępne są różne rodzaje karmy oraz akcesoria, które mogą wspomagać aktywny rozwój pupila. Dobrze zbilansowana karma dla kota czy karma dla psa powinna zaspokoić głód pupila, a jednocześnie powinna również zadbać o jego zdrowie.

Karma dla zwierząt – sucha czy mokra?


W przypadku karmy dla psów czy karmy dla kotów karma dzielona jest na karmę suchą, dostępną jako suche granulki o różnej wielkości, oraz na karmę mokrą, dostępną w pojedynczych opakowaniach gotowych do bezpośredniego spożycia przez zwierzę, bez konieczności jej podgrzewania. Przy wyborze karmy bardzo często należy również podać rasę psa czy kota, aby w ten sposób wybrać karmę, która będzie spełniać wszystkie oczekiwania pupila. W karmach przeznaczonych dla określonych ras pojawiają się dodatki, które korzystnie wpływają na stan sierści, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku ras długowłosych. Niektóre rasy psów są bardziej podatne na zachorowania związane z utratą wapnia. W ich przypadku wskazana jest karma, która będzie zawierać zwiększoną ilość łatwo przyswajalnego wapnia.

Karma dla zwierząt – jedna dla wszystkich?


Przy wyborze karmy należy również pamiętać, że psy i koty mogą mieć różne potrzeby jeśli chodzi o składniki pokarmowe. Owe potrzeby mogą wynikać bezpośrednio z wieku zwierzęcia czy jego stanu zdrowia. Karma dla młodych psów i kotów powinna zaspokajać potrzeby rozwijającego się dynamicznie organizmu, z kolei w przypadku zwierząt seniorów wskazane jest zadbanie o stan kości. Karmy funkcjonalne powinny być wykorzystywane przy planowaniu diety dla zwierząt po kastrowaniu. W ich przypadku ważna jest kaloryczność posiłków, dlatego karma dla zwierząt wykastrowanych ma znacząco obniżoną kaloryczność. W przypadku kotek i suk po porodach konieczne będzie uzupełnienie niedoborów składników mineralnych, które powinna zapewnić odpowiednio dobrana karma.

Coraz częściej także wśród zwierząt pojawiają się choroby, przy których duże znaczenie odgrywa dobrze dobrana karma. Psy czy koty nie tolerujące glutenu nie powinny dostawać składników, które mogłyby przekładać się na dolegliwości związane z układem pokarmowym. Z myślą o takich zwierzętach powstała specjalna karma bezglutenowa, bogata w mięso i warzywa. Warto również pamiętać, że część zwierząt domowych oprócz zmian w diecie, co przełoży się na zmianę karmy, może również wymagać specjalistycznych preparatów witaminowych i mineralnych, które będą uzupełniać dietę o wybrane składniki.

Wysokiej jakości karmy dla zwierząt znajdziecie w sklepie Netfutter.pl – karma dla zwierząt