Platformy e-learningowe. Co warto o nich wiedzieć?

Platformy e-learningowe. Co warto o nich wiedzieć?

0

1. Współcześnie podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych jest kluczem nie tylko do sukcesu, ale przede wszystkim do zachowania dotychczasowego stanowiska pracy. Coraz większa liczba przełożonych wymaga od swoich pracowników, aby samodzielnie zdobywali dodatkowe umiejętności związane z ich wykonywanym zawodem. Jakie możliwości stoją przed takimi osobami?

Do niedawna najpopularniejszą formą doszkalania było korzystanie z licznych placówek kształcenia ustawicznego. Mogliśmy w nich znaleźć przede wszystkim zajęcia związane z zawodami technicznymi, takimi jak spawanie, toczenie, obsługa specjalistycznych narzędzi ciężkich. Oczywiście wraz z czasem oferta byłą rozszerzana również o zajęcia związane z opieką nad osobami starszymi, umiejętnościami związanymi z obsługą konkretnych programów komputerowych.
Obecnie istnieje wiele innych form dokształcania się. Jedną z popularniejszych są coraz bardziej dostępne platformy e-learningowe. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne kształcenie bez wychodzenia z domu

Platformy e-learningowe istnieją w sieci internetowej. Aby z nich korzystać konieczne jest posiadanie urządzenia z odstępem do sieci. Kolejnym wymogiem jest bycie zarejestrowanym użytkownikiem portalu. Jako użytkownicy możemy swobodnie wybierać interesujące nas materiały szkoleniowe w formie video. Obecnie platformy obejmują najczęściej kursy korzystania z konkretnych programów komputerowych. Platforma CGWisdom oferuje kursy takich programów jak Sketchup, Photoshop, Revit, Autocad.

Zaletą platform e-learningowych jest fakt, że nauka może przebiegać bez wychodzenia z domu – to olbrzymia oszczędność czasu. Dodatkowo sami wybieramy poziom kursu, który chcemy rozpocząć. Aby skorzystać z konkretnego materiału wystarczy dodać go do wirtualnego koszyka i opłacić. Wraz z zaksięgowaniem wpłaty materiały będą automatycznie dopisywane do naszego konta.