Jak stworzyć taras swoich marzeń?

Jak stworzyć taras swoich marzeń?

0

Własny taras to najlepsze miejsce do tego, aby zregenerować siły po długim dniu czy odpocząć w promieniach słońca podczas weekendu. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zwykły taras zmienić nie do poznania. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć miejsce, które zachęca do relaksu?

Zaufaj producentom – wybierz nowoczesne meble ogrodowe

Podstawą na tarasie zawsze będą meble ogrodowe – wybór kompletu wypoczynkowego może jednak zająć nam nieco czasu. Projektanci i producenci oddają w nasze ręce wiele interesujących kompletów, które różnią się od siebie wykończeniem, materiałami wierzchnimi, dodatkami. Szukając mebli ogrodowych pamiętajmy o tym, żeby były one wykonane z trwałych tworzyw. Meble ogrodowe pozostawione na świeżym powietrzu narażone będą na działanie wilgoci, niskich i wysokich temperatur, promieniowania UV. Niskiej jakości tworzywa pod ich wpływem szybko zaczną się niszczyć.

Nietuzinkowe rozwiązania w ogrodzie

Jeśli szukamy wyjątkowych form w naszych ogrodach czy na tarasie warto zainteresować się nietuzinkowymi projektami najlepszych producentów. Jednym z chętniej kupowanych mebli jest fotel podwieszany, który może być ustawiony w ogrodzie, na tarasie, werandzie czy wewnątrz domu. Fotele takie to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy na chwilę oderwać się od przyjemnych spraw i pobujać w obłokach. Wygodne fotele pozwolą na przyjęcie komfortowej pozycji, czytanie czy drzemanie.

Ciekawym meblem, który z pewnością odmieni przydomową przestrzeń wypoczynkową, jest leżanka ogrodowa. Nowoczesne leżanki oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zaletą jest także regulowany zagłówek, który pozwoli wygodnie czytać czy leżeć i się opalać. W dostępnych modelach znajdziemy również egzemplarze posiadające wygodne podłokietniki.