Jak zadbać o meble balkonowe jesienią?

Jak zadbać o meble balkonowe jesienią?

0

Odpowiednio zaaranżowany balkon może stać się idealnym miejscem na popołudniowy odpoczynek. Takie balkony możemy stworzyć nawet w środku miejskiej dżungli. Gdzie szukać inspiracji na interesujący balkon? Jakie meble wybrać? I najważniejsze: jak zabezpieczyć je przed zbliżającą się jesienią?

Balkon odpowiedni do wypoczynku

Okazuje się, że nie potrzeba wiele przestrzeni, aby na balkonie stworzyć miejsce idealne do odpoczynku po długim dniu w pracy. W zależności od tego, jak wiele miejsca posiadamy, musimy wybrać odpowiedni zestaw mebli balkonowych, kilka kwiatów, które pozwolą na urozmaicenie przestrzeni.

Meble na mały balkon – co warto wybrać?

Na niewielkich balkonach najlepiej sprawdzą się niewielkie zestawy mebli balkonowych, np. stolik kawowy oraz dwa krzesła. Jakie modele mebli balkonowych brać pod uwagę? Wśród licznych propozycji topowych producentów z pewnością nasz wzrok powinny przykuć meble balkonowe technorattanowe i aluminiowe. Meble technorattanowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem od kilku lat. Ten rodzaj włókna to tworzywo syntetyczne, wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz niskie czy wysokie temperatury. Zastosowanie technorattanu znacząco odmieniło proces aranżacji balkonów i tarasów. Nawet kilka mebli tego typu jest w stanie odmienić całkowicie charakter takiego miejsca.

Jak dbać o meble balkonowe w czasie jesieni?

Zbliżająca się jesień, co wiąże się z zakończeniem rekreacyjnego użytkowania balkonu. Warto w tym czasie zastanowić się, jak zabezpieczyć meble balkonowe, szczególnie jeśli nie mamy możliwości wyniesienia ich na strych czy do piwnicy. Strzałem w dziesiątkę okażą się pokrowce na meble ogrodowe, dzięki którym możliwe jest bezpieczne przechowywanie mebli z dala od kurzu i brudu.

Opatentowana technologia pokrowców na meble ogrodowe

Obecnie jedną z najchętniej stosowanych technologii jest AeroCover® – opatentowana technika pozwala na zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni przykrytych pokrowcem mebli. Pokrowce tworzone są z tkanin technicznych poliestrowych, często pokrytych dodatkową warstwą poliuretanu. Taki pokrowiec nie będzie chłonął wilgoci czy brudu. Dla lepszego dopasowania pokrowca do danego mebla producenci dodali ściągacze – dzięki nim możemy lepiej dopasować tkaninę. Dodatkowo możemy skorzystać także z obciążników. Pokrowce pakowane są w poręczne torby, które zmieścimy na półkach.