Jaki balsam do ciała wybrać dla suchej skóry?

Jaki balsam do ciała wybrać dla suchej skóry?

0

Osoby zmagające się z problemem suchej skóry bardzo często narzekają na to, że nawet zastosowanie balsamu nawilżającego nie pomaga im go zwalczyć. Skóra bardzo szybko zaczyna piec i swędzieć, wygląda nieatrakcyjnie. Jaki balsam do ciała warto wybrać w takiej sytuacji?

Kosmetyki naturalne

Coraz częściej lekarze dermatolodzy zwracają uwagę na to, że pacjentki wybierają kosmetyki o silnym zapachu, które jednocześnie nadają koloru, aby skóra wyglądała na bardziej opaloną i śniadą. Takie balsamy zawierają jednak mnóstwo składników, które nie tylko nie nawilżają skóry, a mogą powodować jej podrażnienie. Znacznie lepszym wyborem będzie balsam do ciała oparty na naturalnych składnikach. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na skład produktu. Co nie powinno znaleźć się na etykiecie balsamu do ciała?

• parabeny, czyli konserwanty,
• SLS-y – silne pod względem chemicznym substancje, które często znaleźć można również w środkach do sprzątania,
• substancje zapachowe i koloryzujące.

Im krótszy skład balsamu, tym lepiej dla skóry. Otrzyma ona jedynie cenne substancje odżywcze. Skóra sucha ma również tendencję do atopowego zapalenia, które przytrafia się nie tylko dzieciom. Osoby cierpiące na taką przypadłość powinny stosować jedynie emolienty, zarówno do kąpieli, jak i do smarowania ciała. Taki emolient ma konsystencję delikatnego, tłustego balsamu do ciała, idealnie się wchłania i pozostawia przyjemny film na skórze. Jego składniki to głównie olejki pochodzenia roślinnego oraz witaminy. Najlepiej odpowiedni balsam do ciała znaleźć w aptece, ponieważ tam oferta produktów naturalnych, wysokiej jakości jest największa.

Najlepsze składniki balsamów nawilżających

Co powinno znaleźć się w składzie balsamu do skóry suchej, aby zyskała odpowiednie nawilżenie i poczuła ulgę? Poza składnikami nawilżającymi, powinny być to również składniki kojące skórę, która często pęka i swędzi.

W najpopularniejszych balsamach pojawiają się:
• escyna,
• alantoina,
• witamina E,
• masło shea,
• gliceryna.

Chcąc znaleźć najlepszy balsam dla swojej skóry warto zajrzeć na strony aptek internetowych i dopasować kosmetyk do swoich wymagań. Szeroki wybór emolientów i aptecznych balsamów nawilżających sprawia, że z pewnością każdy wybierze odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie takiego balsamu z odpowiednim kosmetykiem pod prysznic, który nawilży skórę już podczas kąpieli.