Jesienne propozycje na taras

Jesienne propozycje na taras

0

Jesień nie musi oznaczać rezygnacji z korzystania z uroków tarasu. Pomimo chłodniejszych poranków i wieczorów warto zadbać o to, aby dalej móc korzystać z bliskości zieleni i ogrodu. Jak to zrobić? Wystarczy odpowiednio wybrać dodatki i wyposażenie. Jak stworzyć nowoczesny taras i cieszyć się jego urokami?

Meble, tarasola, promienniki ciepła

Znajdź swój pomysł na taras – inspiracje znajdziesz przede wszystkim u producentów, w sklepach internetowych. Nie musimy dzisiaj poświęcać czasu na to, aby dojechać do sklepu, często umiejscowionego poza granicami miasta. Wystarczy skorzystać ze sklepu internetowego. Poza szeroką ofertą mebli i dodatków znajdziemy tam również wiele interesujących dodatków: poduszki, koce, pledy, lampy, ozdoby zewnętrzne.

Kluczem do stworzenia pięknej przestrzeni jest dostosowanie ilości i rodzaju mebli do powierzchni. Dysponując niewielkim tarasem musimy zadbać o to, aby meble nie zajęły większości miejsca. Na szczęście w kompletach znajdziemy wiele elementów: sofy, fotele, niewielkie stoliki kawowe, leżanki. Na dużych tarasach możemy pokusić się o duże, rozkładane stoły, dodatkowe elementy takie jak wiszące fotele.

Uchroń się przed deszczem i palącym słońcem

Aby móc korzystać z tarasu również w niepogodę warto zastanowić się nad tarasolą – to nowoczesny sposób na zadaszenie tarasu. Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach, dzięki czemu wyglądają estetycznie, nie ma także potrzeby posiadania zezwolenia budowlanego. Tarasola posiada baldachim rozwijany automatycznie, za pomocą pilota. Baldachimy są tworzone z materiałów technicznych, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci. Są całkowicie wodoodporne, ochronią nas przed niezapowiedzianym deszczem. Producenci tarasoli proponują także dokupienie paneli bocznych oraz promienników ciepła, które pozwolą cieszyć się komfortem również podczas chłodniejszych dni.