Domy drewniane – czy taka budowa się opłaci?

Domy drewniane – czy taka budowa się opłaci?

0

Wybudowanie własnego domu to olbrzymia inwestycja, wiążąca się najczęściej z zaciągnięciem olbrzymiego kredytu. Koszty jednak nie ą ważne dla Polaka – pragnie on mieszkać we własnym domu. Koszty działek i budowy sięgają sporych kwot, a kredyty spłacane są przez dziesięciolecia. Nie lepiej przedstawia się oferta topowych deweloperów, gdzie dodatkowo musimy uwzględnić marżę wykonawcy. Czy istnieje alternatywa?

 

Domy drewniane na wyciagnięcie ręki

Rozwiązaniem problemu własnego domu może być wybudowanie domu drewnianego. Ten rodzaj konstrukcji powszechny jest zarówno w Skandynawii, jak i Kanadzie. Warto mieć na uwadze to, że wybudowanie domu z drewna trwa znacznie krócej, jak i jest tańsze. Jak to możliwe?

Zastosowanie drewna w konstrukcjach drewnianych firm takich jak mawit.com.pl pozwoliło na znaczne skrócenie czasu budowy. Nie ma znaczenia pora roku – konstrukcja może być wznoszona bez względu na pogodę, a jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty.

Podstawą w budowaniu domów drewnianych jest znalezienie odpowiedniego projektu. Te znajdziemy w topowych firmach budowlanych. Wśród licznych propozycji najwięcej zainteresowania wzbudzają domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak rów1)nież domu piętrowe. W przypadku kompleksowych projektów możemy liczyć również na to, że w bryle domu znajdzie się garaż lub podjazd.

 

Jak budowany jest dom z drewna?

Czas budowy domu drewnianego zależy jest przede wszystkim od tego, w jakim stanie ma być on oddany w ręce klienta. Przyjmuje się, że domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się po ok. 2 miesiącach, domy w stanie deweloperskim gotowe są po ok. 8 miesiącach. Koszty są znacznie mniejsze niż w przypadku budowania domu z betonu – mogą być nawet o 35% niższe! Topowe firmy budowlane zaproponują nam także kompleksowe wykończenie takie domu wewnątrz.