Kogo zaprosić na wesele, czyli jak bezboleśnie sporządzić listę gości weselnych

Kogo zaprosić na wesele, czyli jak bezboleśnie sporządzić listę gości weselnych

0

Sporządzenie listy gości weselnych wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Oprócz oczywistych „punktów” takiego zestawienia w postaci najbliższej rodziny i przyjaciół należy rozważyć również zaproszenie dawno niewidzianej cioci Basi czy stryjecznego brata, z którym ostatni raz bawiłaś się… kiedy oboje mieliście nie więcej niż 6 lat.

Jeśli macie ograniczony budżet

Jeśli macie ograniczony budżet sprawa wydaje się rozstrzygnięta. W takiej sytuacji musicie ograniczyć się jedynie do najbliższych. W „weselnej etykiecie” jako najbliższych zwykło się określać:

  • rodziców i rodzeństwo,
  • dziadków,
  • rodzeństwo rodziców, czyli ciocie i wujków z rodzinami.

Na wesele warto zaprosić także rodziców chrzestnych. Tylko od Was zależy jednak, czy zaprosicie ich razem z rodzinami.

Najlepiej po połowie

Tworząc listę gości postarajcie się, aby ich liczba ze strony pana młodego była mniej więcej taka sama jak liczba gości ze strony panny młodej. Jeśli jedna z rodzin jest zdecydowanie liczniejsza, druga strona może powiększyć krąg gości, zapraszając znajomych.

Rodzina ach rodzina

Czasem zdarza się, że poszczególnie członkowie rodziny są ze sobą skłóceni, nie chcą spotykać się na rodzinnych uroczystościach i unikają się wzajem w każdy możliwy sposób. W takiej sytuacji należy wykazać się ogromnym taktem i delikatnością. Zanim domkniecie listę gości, skonsultujcie się z kimś, kto o życiu rodziny i ewentualnych niesnaskach wie trochę więcej niż Wy. Mogą to być rodzice lub dziadkowie. Dzięki takiej „konsultacji” unikniecie nieprzyjemnych, dwuznacznych sytuacji.

Oprócz rodziny i znajomych

Oprócz członków rodziny na listę gości wpiszcie również dopisać fotografa, operatora kamery oraz muzyków lub wodzireja.

Pamiętajcie – na wesele powinniście zaprosić przede wszystkim tych gości, z którymi chcecie dzielić się swoją radością i celebrować to wyjątkowe wydarzenie. Ślub jest przede wszystkim Waszym dniem i powinien wyglądać dokładnie tak, jak sobie go wyobraziliście. Wy, nie Wasi rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie.

Autor: https://wesele123.pl