Komplet wypoczynkowy w ogrodzie – dobry pomysł?

Komplet wypoczynkowy w ogrodzie – dobry pomysł?

0

Przeglądając katalogi prezentujące modne ogrodowe aranżacje, nie sposób nie zauważyć,  że podstawę większości z nich stanowią nie klasyczne komplety składające się ze stołów i krzeseł, ale luksusowe zestawy wypoczynkowe. Czy tego typu meble mają szansę przetrwać w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź!

Technorattanowy zestaw na taras – estetyka i jakość

Jeszcze do niedawna ustawienie na tarasie tapicerowanej kanapy albo kilku foteli mogło budzić pewne kontrowersje. Dzisiaj, dzięki rozwojowi nowoczesnych metod produkcji, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Czołowi producenci oferują kanapy, sofy i narożniki wykonane z materiałów, które za nic mają sobie pogodowe niedogodności. W czołówce materiałów wykazujących największą odporność na czynniki zewnętrzne znajduje się technorattan oraz aluminium – tworzywa odporne na wilgoć, promieniowanie UV i mróz. Wytrzymałe stelaże uzupełniane są miękkimi poduszkami ze sprężystej, zapewniającej komfort pianki tapicerskiej. Zestaw na taras będzie nienagannie się prezentował, jeśli wybierzesz model z oparciami i siedziskami pokrytymi grubym, nieprzecierającym się poliestrem impregnowanym teflonem tworzącym na tkaninie hydrofobową powłokę, która jest dla brudu i wilgoci barierą nie do przebicia.

Jak dbać o tapicerowane meble ogrodowe?

Zestawy z technorattanu czy aluminium nie wymagają specjalnej troski o ich strukturę. Ważne jest jednak, aby w okresie jesienno-zimowym chronić przed zalegającym śniegiem i zanieczyszczeniami wszystkie elementy tapicerowane. Skuteczną bronią w walce o zachowanie nieskazitelnej formy mebli będą pokrowce wykonane z nieprzemakalnego materiału typu rip-stop. W dobrych sklepach znajdziesz modele wzbogacone warstwą przepuszczającej powietrze membrany, dzięki której pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.