Jak zagospodarować małą kuchnię?

Jak zagospodarować małą kuchnię?

0

W mieszkaniach w blokach zazwyczaj kuchnia nie jest zbyt dużym pomieszczeniem, więc trzeba ją urządzić w sposób praktyczny i przemyślany. Jednocześnie zależy nam także na tym, by była ona estetyczna i piękna. Przecież w kuchni spędza się wiele czasu więc musi ona cieszyć oko.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- dlaczego to dobry wybór do małego pomieszczenia?

Gotowe komplety mebli co prawda można dziś kupić w wielu wzorach, kolorach oraz jakościach, jednakże nie zawsze są one w stanie wpasować się w niewielkie pomieszczenie, niekiedy także niewymiarowe. Z tego względu lepiej postawić na kuchnię na zamówienie z Warszawy. Stolarz przyjedzie na miejsce, by wymierzyć całe pomieszczenie oraz wysłuchać oczekiwań klienta.

Następnie razem z klientem stworzy wstępny zarys tego, jak będzie wyglądała kuchnia. W tym momencie można ją dopasować do konkretnych potrzeb. Dzięki temu, że będzie ona tworzona od podstaw da się także doskonale wykorzystać przestrzeń.

Jak dobrze rozplanować niewielką przestrzeń?

Nawet jeżeli w rzędzie szafek pozostanie na tyle mała przestrzeń, że nie da się zmieścić standardowej szafki, stolarz może poradzić inne rozwiązanie, na przykład w postaci pionowych półek. Szafki na górze z kolei mogą być zabudowane do samego sufitu. Dzięki temu na najwyższych półkach można będzie umieścić zapasy lub sprzęty rzadziej używane.

By dodać kuchni lekkości, można także zrezygnować z górnych szafek, zastępując je na przykład półkami czy relingami, dzięki którym wszystkie niezbędne przedmioty będą pod ręką. W małej przestrzeni sprawdzą się rozwiązania, dzięki którym jedna szafka pomieści więcej rzeczy. Są to na przykład kosze cargo czy też karuzele lub systemu szuflad.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- jak optycznie powiększyć kuchnię?

Na pewno sprawdzą się jasne kolory, zarówno jeżeli chodzi o meble, jak i o ściany. Białe kuchnie na zamówienie z Warszawy stale są modne i z pewnością będą jeszcze przez wiele lat. Z powodzeniem można zainwestować w taką kuchnię, ponieważ trend białych mebli przyjął się bardzo dobrze. Ściany mogą również być białe, ale jeżeli takie nie podobają się właścicielom mieszkania, można pomalować je na delikatny kolor szary czy też beżowy.

Ostatnio coraz więcej mówi się o powrocie odcienia beżowego do palety modnych kolorów. Dodatki także powinny być utrzymane raczej w jasnych kolorach. To wszystko sprawia, że kuchnia optycznie wygląda na większą. Dodatki mogą mieć wyraziste barwy, jednakże nie powinno ich być zbyt wiele, by nie przytłaczały swoim nadmiarem i nie tworzyły chaosu.

Artykuł powstał we współprazy z http://bbmeble.pl – kuchnie na zamówienie warszawa