Listwy łączące – progowe oraz przejściowe

Listwy łączące – progowe oraz przejściowe

0

Rodzaj posadzki różni się w zależności od pomieszczenia, w którym jest ona położona. Co innego położymy na podłodze w kuchni, a co innego w salonie. Jak więc to umiejętnie połączyć, aby tworzyło spójną całość, było bezpieczne i wyglądało estetycznie? Odpowiedź jest prosta – należy wybrać odpowiednie listwy łączeniowe oraz przejściowe.

Listwa łącząca – estetycznie i bezpiecznie

W ostatnich latach, w wielu domach coraz częściej stosowane jest rozwiązanie w postaci otwartych przestrzeni – znikają ściany dzielące np. kuchnię oraz salon i powstaje jedno, przestronne pomieszczenie. Problem pojawia się przy wyborze odpowiedniej posadzki, bo przecież nie położymy tej samej nawierzchni w kuchni, co w salonie. Trzeba jakoś rozdzielić te dwie różne strefy i mamy taką możliwość właśnie dzięki zastosowaniu różnych rodzajów podłóg. Tylko jak je umiejętnie połączyć? Odpowiedzią są listwy przejściowe, które w elegancki i bezpieczny sposób połączą dwie różne strefy jednego pomieszczenia. Listwy te zabezpieczą szczeliny, zatuszują niedoskonałości, które nieraz powstają w wyniku montażu podłóg, ale również wyrównają różnicę wysokości pomiędzy różnymi nawierzchniami. Gustowne połączenie np. paneli oraz płytek przestaje być problemem, ponieważ listwa łącząca panele z płytkami gwarantuje, że całość będzie wyglądać elegancko i z klasą. Szeroki wybór listew łączących sprawia, że łatwo jest wybrać taką, która wpasuje się w każdy styl.  Zobacz więcej na https://pawotex.com/listwy-laczace/

Listwy progowe – dlaczego są takie ważne?

Próg domu, jak wiadomo, to miejsce gdzie łączą się dwie różne nawierzchnie. Listwa progowa ma więc za zadanie w estetyczny sposób te nawierzchnie połączyć, a do tego zapobiec przedostania się kurzu czy brudu do szczeliny, która powstaje między różnymi rodzajami posadzek. Na rynku mamy szeroki wybór listew tego rodzaju, różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, a najbardziej popularne są w aluminium lub te ze stali nierdzewnej. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do wnętrz w każdym stylu, a te wykonane z aluminium dostępne są aż w trzech kolorach – srebrnym, złotym oraz oliwkowym. Wybierając więc listwę łączącą wykonaną z tego materiału, bez problemu wpasujemy ją w kolorystkę panująca w danym wnętrzu.

Listwy dywanowe – zawsze na czasie

Trendy zmieniają się nie tylko w przemyśle odzieżowym, ale zmianie ulegają również te, które dotyczą aranżacji wnętrz. Jednak w obu tych przypadkach bywają materiały, które są ponadczasowe i mimo upływu czasu, nie wychodzą z mody. W aranżacji wnętrz zdecydowanie takimi elementami są wykładziny, bo to one pojawiają się niemalże w każdym stylu, wciąż ciesząc się wielką popularnością. To właśnie one sprawiają, że wnętrza wydają się być ciepłe i przytulne. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy estetycznie oddzielić wykładzinę np. od płytek. Te dwie różne nawierzchnie znacznie się różnią, dlatego również w tym przypadku odpowiednio dobrane listwy sprawią, że całe pomieszczenie będzie wyglądać estetycznie i elegancko, do tego bezpiecznie. Listwy dywanowe ze względu na swą budowę zabezpieczą wykładzinę przed przesuwaniem się czy strzępieniem. Najbardziej popularne są listwy łączące wykonane ze stali nierdzewnej – polerowane oraz szczotkowane. Te pierwsze z lustrzanym połyskiem, te drugie matowe – wpasują się w każde wnętrza, nadając im niepowtarzalny charakter i tworząc spójną całość.

Pawotex to Polski producent profili aluminiowych oraz stalowych – https://pawotex.com/