Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim

Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim

1

Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim jest bardzo ciekawym pomysłem, wedle którego możemy zaaranżować nasze pomieszczenia. Połączenie jasnego koloru i ciepłego charakteru z nowoczesnymi formami daje bardzo ciekawe efekty. Czym jest styl skandynawski? Czy styl skandynawski nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń? Odpowiedzi, inspiracje i przydatne porady w dalszej części.

 

Czym jest styl skandynawski?

Styl skandynawski bazuje na prostocie, przytulności i jasnych kolorach, a nowoczesna sypialnia stworzona właśnie w tym stylu cieszy się niesłabnącą popularnością. Taka forma doskonale łączy się z nowoczesnymi aranżacjami. W ten sposób możemy uzyskać sypialnie, która będzie zarówno nowoczesna, jak i pełna światła. W tym stylu możemy urządzić pomieszczenie, wybierać pod tym względem meble, jak i dodatki. Kolorystyka w stylu skandynawskim opierać się będzie na bieli, beżach czy jasnoniebieskim kolorze. Pastelowe barwy mogą być obecne również w meblach, łóżkach czy sofach. Dobrym pomysłem jest użycie kolorowej narzuty ozdobnej na łóżko, która w trakcie dnia będzie gustownym dodatkiem.

 

Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski pomimo swojej prostoty daje duże pole w urządzeniu nowoczesnej sypialni. Aby osiągnąć taki efekt, możemy wykorzystać sofy na drewnianych nóżkach. Brązowy kolor będzie kontrastował z pozostałymi barwami, a forma takiej sofy będzie również bardzo ładna. Stylowy efekt możemy również uzyskać, wstawiając do sypialni jasne drewniane konstrukcje — np. krzesła czy stoliki. Dobrej jakości drewno w takim wypadku będzie bliższe luksusowi, a nie prostocie. Dobrym pomysłem będzie też wybór złotych subtelnych dodatków.