Łóżeczko czy kojec turystyczny co zabrać w podróż z dzieckiem?

Pierwsze wyjazdy z dzieckiem na wakacje zawsze są stresujące dla rodziców. Zastanawiają się oni nad tym, co kupić i co zabrać ze sobą w tę podróż. Dylemat budzi przede wszystkim to, czy warto wyposażyć się w łóżeczko turystyczne czy w kojec. Które rozwiązanie jest lepsze?

Bagażnik samochodowy ma określoną pojemność i nie jest z gumy. Wybierając się na wakacje z dzieckiem musicie zabrać wiele rzeczy i sprzętów. Do podstawowych należą wózek, ulubione zabawki, produkty pielęgnacyjne i ubranka. W bagażniku powinno znaleźć się również miejsce na łóżeczko turystyczne, które zapewni dziecku komfortowy sen w nowym miejscu.

Czy znajdzie się tam miejsce także na kojec?

Proponujemy, aby postawić jedynie na łóżeczko. Główne dlatego, że może ono pełnić funkcję kojca, w którym maluszek będzie się mógł bawić. Nie ma sensu zabierać ze sobą zbyt wielu gadżetów, ponieważ nie będziecie mieli ich nawet gdzie rozstawić w małym hotelowym pokoju. Kojec jest świetnym rozwiązaniem w domu, gdy chcesz wygospodarować dla dziecka bezpieczne miejsce do zabawy. Na wyjazdach lepiej sprawdzi się jednak łóżeczku turystyczne, które zapewni zarówno przestrzeń do spania, jak i zabawy.

Łóżeczko turystyczne od momentu narodzin

Z łóżeczka turystycznego mogą korzystać dzieci od momentu narodzi do około 3 roku życia. Większość producentów modele właśnie dla takich dzieci przygotowuje, o czym możecie przekonać się zaglądając do kategorii: https://4toys.pl/lozeczka-i-kojce. Wybór odpowiedniego łóżeczka turystycznego zapewni dziecku komfortowe i czyste miejsce do spania oraz zabawy. Dzięki temu, że sprzęty te są wyposażone w przewiewne ściany boczne wykonane z siatek, podczas upalnej nocy zapewniały będą dziecku komfort termiczny.

Łóżeczko turystyczne po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsce. Zazwyczaj składane jest do wielkości płaskiej walizki. W związku z tym, nie będzie żadnych problemów z tym, aby zmieścić je w bagażniku samochodowym. Większość producentów do zestawu dołącza również torbę transportową. Dzięki temu można będzie zadbać o czystość konstrukcji podczas przewożenia. Pamiętaj, że kompaktowe rozmiary łóżeczka po złożeniu nie oznaczają, że będzie ono mało komfortowe dla dziecka. Po rozłożeniu zapewni dogodne warunki do spania dla każdego malucha.

Łóżeczko turystyczne jako kojec

Łóżeczko turystyczne bez żadnych przeszkód można wykorzystać jako kojec. Będzie to przydatna funkcja dla rodziców dzieci raczkujących i chodzących. Można będzie poskromić niesfornego malucha, który będzie dzięki temu bawił się w jednym miejscu. Zabawki nie będą dzięki temu rozrzucone po całym pokoju, co pozwoli zachować ład i porządek podczas wakacyjnego wyjazdu. Bezpieczne miejsce do zabawy zapewni również rodzicom chwile oddechu i odpoczynku.

Warto zabrać ze sobą w podróż łóżeczko turystyczne, które przyda się dziecku nie tylko do spania, ale również do zabawy. Taka przestrzeń podczas wyjazdu będzie niezastąpiona. Na pewno maluszek będzie zachwycony, że rodzice zapewnili mu tak wyjątkowy komfort podczas wakacyjnego wyjazdu

Artykuł przygotował Sklep Internetowy 4Toys.pl