Sprzedaż na Allegro – jakich błędów unikać?

Sprzedaż na Allegro – jakich błędów unikać?

0

Allegro to bez wątpienia niekwestionowany lider jeżeli mowa o polskich serwisach aukcyjnych. Każdego dnia setki tysięcy naszych rodaków szukają tam produktów i dokonują zakupów. Sprawia to, że sprzedawcy którzy sprzedają za pośrednictwem portalu muszą mierzyć się też ze sporą konkurencją. W tym artykule podpowiemy jak przebić się ze swoją ofertą oraz jakich błędów podczas sprzedaży na Allegro unikać.

 

Dzięki ostatnim zmianom, obsługa Allegro należy do coraz to prostszej i bardziej intuicyjnej, dlatego wystawianie i sprzedaż nie stanowi już takiego wyzwania jak niegdyś. Nie znaczy to jednak, że sprzedawcy nie popełniają cały czas tych samych, rażących błędów.

Jednym z poważniejszych błędów jest nie przykładanie odpowiedniej wagi do opisu sprzedawanego przedmiotu. Obok ceny jest to jeden z głównych czynników które decydują o tym czy ktoś będzie zainteresowany naszą ofertą. Należy więc upewnić się, że do każdej naszej aukcji dopasujemy opis, który będzie zawierał wszelkie najistotniejsze informacje na temat sprzedawanego przedmiotu.

Unikajmy też wprowadzania klienta w błąd. Jeżeli piszemy, że przedmiot jest ,,nowy” to niech tak faktycznie będzie.

Nie bez znaczenia są też zdjęcia dołączone do aukcji. W końcu to na ich podstawie kupujący może określić stan danego przedmiotu, jeżeli sprzedawany przez nas towar nie jest nowy.

Klienci na pewno docenią zdjęcia które będą wyraźne i w poprawny sposób uchwycą stan wystawionego przedmiotu. Miejmy też na uwadze aby zdjęcia były wysokiej jakości, gdyż Allegro dopuszcza już grafiki o rozdzielczości do 2560×2560.

To jednak nie wszystkie błędy o jakich należy wspomnieć.

Marketing internetowy opiera się na dostarczenie klientowi szeregu możliwości. I tutaj przychodzi częsty problem na Allegro. Oferowanie tylko jednego sposobu wysyłki. Niektórzy klienci są negatywnie nastawieni do danej formy dostawy i jeżeli nie zaoferujemy im alternatywy to zwyczajnie zrezygnują z zakupu u nas na rzecz innego sprzedawcy. Postarajmy się więc aby zaoferować chociaż dwie lub trzy formy dostawy w naszych aukcjach.