Łóżka małżeńskie – jaki model wybrać?

Łóżka małżeńskie – jaki model wybrać?

0

Wybór odpowiedniego łóżka dla dwojga to nie lada problem – obecnie w sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących propozycji, a co sezon producenci zasypują nas nowymi wzorami. Wśród nich znajdziemy modele łóżek o zróżnicowanych rozmiarach, wykorzystujące również ciekawe materiały. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na konkretny produkt?

Materiały!

Podstawą są materiały, z jakich wykonano łóżko. Od nich zależy trwałość mebla, jak również to, jak będzie prezentował się po kilku latach użytkowania. Najczęściej wykorzystywane są płyty meblowe, dodatkowo tapicerowane. Takie łóżka nie są przesadnie drogie, dlatego cieszą się największą popularnością kupujących. Drugim rodzajem materiałów są łóżka z litego drewna. Tworzywo to jest obecnie najbardziej odpornym na uszkodzenia, ścieranie. Wśród najczęściej wykorzystywanych gatunków drewna w Polsce wymienia się sosny i buki. Zanim jednak drewno trafi do pracowni stolarskich musi być ono odpowiednio wyselekcjonowane i wysuszone. Odrzucane są wszelkie bele z sękami oraz uszkodzeniami. Dopiero wtedy możliwa jest wstępna obróbka.
Coraz częściej wykorzystywane są również materiały syntetyczne. Są one eleganckie, zazwyczaj wybierają je osoby młode, ceniące minimalizm i dobry design.

Jakie dodatki?

Wielu producentów dba o to, aby łóżko posiadało liczne funkcje dodatkowe. Klasycznym rozwiązaniem są wewnętrzne komory. Ich wykorzystanie jest niezwykle szerokie – można przechowywać w nich pościel, ubrania sezonowe, książki, nieużywane przedmioty. Taka przestrzeń jest wyjątkowo ceniona przez właścicieli mieszkań blokowych. Dostęp do komór zazwyczaj ma miejsce poprzez podniesienie stelaża. Tu również producenci zadbali o to, aby klient nie musiał przemęczać się. Wiele ze stelaży jest półautomatycznych – oznacza to, że posiadają siłowniki, które częściowo samodzielnie podnoszą stelaż. Stelaże mogą być również w pełni zautomatyzowane – regulowanie ich możliwe jest za pomocą dedykowanego pilota.

Łóżka małżeńskie na wymiar

Okazuje się, że łóżka małżeńskie można wykonywać również na konkretny wymiar. Taka sytuacja ma miejsce, kiedy w sypialni czy danym pokoju posiadamy problematyczną wnękę. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zabudowanie wnęki i oszczędzenie przestrzeni. Łóżka wykonywane na wymiar najczęściej powstają na wzorze konkretnego modelu. Oczekiwanie na taki produkt może być jednak znacznie dłuższy niż w przypadku gotowego mebla.