Łóżko dla wymagających – co wybrać?

Łóżko dla wymagających – co wybrać?

0

W sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych znajdziemy wiele ciekawych propozycji mebli, pozwalających nam na zdrowy i spokojny sen. Olbrzymia ilość ofert sprawia jednak, że wybór konkretnego modelu zajmuje nam nierzadko kilka dni! To spora strata czasu, a nierzadko również nerwów. Zanim więc zdecydujemy się na wyjście do sklepu warto przyjrzeć się z bliska możliwościom oferowanym przez topowych producentów.

Lite drewno – poznaj jego zalety

Wśród licznych modeli łóżek warto zwrócić uwagę na te tworzone z litego drewna. Są one droższe od klasycznych łóżek z płyt meblowych, jednak ich wytrzymałość jest znacznie większa. Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak dąb, buk, sosna. Drewno jest początkowo starannie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające sęki czy skazy. Kolejno trafia ono do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Wszystko po to, aby w przyszłości nie pojawiła się wilgoć, pleśń.
Kolejno drewno może być również poddane procesom bejcowania czy lakierowania. Metody te mają za zadanie wzmocnić ochronę powierzchni drewna lub też zmienić jego odcień.
Lite drewno, ze względu na swoją strukturę, jest odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie, zarysowania. Przez wiele lat zachowa swój wspaniały kolor i fakturę.
Wśród mebli wykonywanych z litego drewna wymienia się łóżko z szufladami, łóżko z dodatkowymi komorami wewnątrz, łóżka z zagłówkami, ale również liczne szafy, komody, regały i wiele innych.

Drugim materiałem z którego wykonywane są łóżka są płyty meblowe. Są one tworzone ze sprasowanych elementów drewnianych: głównie wiórów, korka. Powierzchnię desek meblowych obkleja się laminatami – posiadają one wysoką odporność na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Ich czyszczenie nie sprawia kłopotów.

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl