Meble ogrodowe z technorattanu i metalowe – które lepsze?

Meble ogrodowe z technorattanu i metalowe – które lepsze?

0

Obecnie w sklepach producentów mebli ogrodowych znajdziemy wiele interesujących kolekcji wykonanych zarówno z technorattanu, jak i metalu. Które z nich okażą się lepsze dla nas? Które spełnią nasze oczekiwania?

Decydując się na kupno mebli ogrodowych musimy zastanowić się, w jakich sytuacjach będą one używane oraz jakie są nasze oczekiwania co do materiałów. Zazwyczaj większość klientów szuka klasycznych zestawów składających się ze stołu oraz kilku krzeseł, aby mogli organizować grille dla bliskich i znajomych, spotkania przy kawie. Klienci poszukują również leżanek i hamaków – są one kupowane głównie z myślą o odpoczynku, ale również o dzieciach. Jeśli szukamy elementów do niewielkiego ogrodu najlepsze okażą się niewielkie stoliczki kawowe oraz klasyczne krzesła – wybór jest naprawdę duży!

Meble metalowe – co warto o nich wiedzieć

Metalowe meble ogrodowe kojarzone są grubymi stelażami oraz topornym designem – na szczęście takie meble należą do przeszłości Obecnie meble ogrodowe z metalu tworzone są z lekkich włókien aluminiowych, dodatkowo wzmocnionych, aby nie ulegały odkształceniom. Elementy aluminiowe uzupełnione są wytrzymałymi siatkami z włókien polietylenowych, które pozwalają na komfortowy wypoczynek zarówno w pozycji siedzącej (krzesła, fotele, huśtawki), jak i leżącej (leżanki).

Popularny technorattan

Bez wątpienia technorattan jest tworzywem najchętniej wybieranym w przypadku kupna mebli ogrodowych. Tworzywo to jest syntetyczne, stworzone z myślą o imitowaniu naturalnych pnączy rattanowych. Zaletą technorattanu jest bez wątpienia jest nieporowata struktura – dzięki temu do wnętrza mebla nie wnika brud, wilgoć, a jego czyszczenie nie sprawia żadnych problemów.
Technorattan oparty jest na aluminiowym stelażu, co gwarantuje, że mebel jest niezwykle lekki a jego przenoszenie nie jest trudne.