Tanie kupowanie

Tanie kupowanie

0

Są osoby, które uwielbiają zakupy i jest to dla nich najlepsza możliwa forma spędzania wolnego czasu. Inni ich wprost nienawidzą i za wszelką cenę unikają wchodzenia do sklepu. W codziennych zakupach różnimy się również motywacją wybierania konkretnych produktów. Niektórzy cenią sobie wygodę i fakt, że mogą kupić coś w sklepie bardzo blisko domu. Inni zwracają uwagę przede wszystkim na jakość produktów. Dla niektórych najważniejsza jest marka – musi być znana i rozpoznawalna. Chyba nikt jednak nie lubi przepłacać. Chętnie korzystamy z promocji, rabatów czy nawet wyprzedaży. W jaki sposób dokonywać zakupów, aby były one tańsze?

Utarte ścieżki

Częstym błędem konsumentów jest podążanie wciąż tymi sami, utartymi ścieżkami. Co to oznacza? Przyzwyczajamy się do pewnych sklepów, niektóre marki agresywną reklamą sprawiają, że kojarzymy ich nazwę i osłuchujemy się z nią, mamy pewne schematyczne nawyki. Tymczasem, warto wyjść poza swoją strefę komfortu i spróbować czegoś innego. Może się okazać, że sklep, który jest pięćset metrów dalej od naszego domu oferuje produkty w znacznie niższych cenach niż ten bliższy, do którego zawsze chodzimy. Być może zawsze kupowaliśmy w tym samym sklepie meblowym, bo się do niego przyzwyczailiśmy. Wpiszmy więc dziś w wyszukiwarkę internetową „sklep meblowy tychy” i sprawdźmy jakie inne sklepy znajdują się w naszym mieście. Wybierzmy się tam i sprawdźmy, jaka jest oferta konkurencji.

Internet

Zaoszczędzić można również kupując przez internet. Szukanie sklepów w ten sposób jest niezwykle proste – wystarczy wpisać odpowiednią frazę, na przykład „drogeria łódź” albo „sklep meblowy tychy„. Znajdziemy w ten sposób wiele adresów, pod które możemy się udać, aby odnaleźć interesujące nas produkty.
Przy zakupach internetowych zwróćmy jednak również uwagę na koszty przesyłki. Może się okazać, że nie opłaca nam się kupować jakiegoś bardzo drobnego produktu, ponieważ koszt przesyłki przewyższa jego wartość. Wiele sklepów internetowych oferuje za to darmowe przesyłki przy zamówieniu produktów za określoną, wyższą kwotę – warto sprawdzić również taką opcję.

Monitorowanie budżetu

Aby mieć kontrolę nad swoimi wydatkami, powinniśmy je regularnie monitorować. Możemy to robić za pomocą specjalnej aplikacji, arkusza kalkulacyjnego czy po prostu zapisywać wszelkie wydatki w przeznaczonym do tego notesie. Dzięki takiemu spisowi dowiemy się, na co wydajemy najwięcej pieniędzy i zastanowimy, czy można jakoś na tym zaoszczędzić. Może metodą będzie właśnie zmienienie sklepu, do którego chodzimy lub kupowanie w internecie?