Nasiona marihuany dostępne w Polsce

Nasiona marihuany dostępne w Polsce

0

W dniu 22 czerwca 2017 roku Sejm przyjął ustawę o medycznej marihuanie. Umożliwia ona chorym legalny dostęp do preparatów z konopi indyjskich. Będą mogły być tworzone w aptekach, gdy dana osoba otrzyma od lekarza receptę. Tak samo, jak w przypadku tradycyjnych leków. W ustawie zawarto postanowienie, że medyczna marihuana będzie sprowadzona z innych krajów.

Zmiany w porównaniu do pierwotnej wersji

Mimo, że ustawa o medycznej marihuanie ma bardzo mało wspólnego z pierwotną wersją, to obecna nowelizacja jest bardzo dużym krokiem w kierunku całkowitego dostępu do marihuany używanej w celach leczniczych. Wcześniejsza wersja wprowadzała na przykład narodową uprawę medycznej marihuany, jak również możliwość uprawy na własny rachunek, aby sporządzić z niej właściwe preparaty.

Nasiona marihuany to nie nowość

Sklepy, które oferują nasiona marihuany są obecne w Polsce już od wielu lat. Najwięcej takich sklepów działa w Internecie. Rzadziej możemy spotkać sklep stacjonarny. Jedno nasiono w zależności od gatunku kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Nasiona marihuany można kupić między innymi na Allegro. Sprzedaż nasion jest legalna. Co więcej sklepy oferują też różne preparaty wytworzone z nasion konopi, na przykład pasty, oleje, zioła, żywność, czy kosmetyki. Po odpowiednim przetworzeniu nie produkty nie zawierają substancji psychoaktywnych i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Nie powodują żadnych skutków ubocznych. Tanie nasiona marihuany najlepiej jest kupić w sklepie, który jest obecny na rynku od wielu lat, bo mamy wtedy pewność, że będzie to czysty i sprawdzony produkt. Nasiona marihuany można kupić między innymi w sklepie pechy.pl.

Kiełkowanie nasion-czy jest legalne?

Jeżeli już ktoś kupić nasiona marihuany, to co może z nimi dalej zrobić? Jakie działania są legalne? Można je oczywiście kupić i posiadać. W takiej formie nie zawierają THC, czyli substancji psychoaktywnej. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że takie nasiona można po prostu kolekcjonować. Nie wolno ich hodować. Przestępstwo popełniamy już w momencie, gdy nastąpi  kiełkowanie nasion marihuany. Sprzedawca powinien nas o tym poinformować, bo nie każdy klient w odpowiednim stopniu orientuje się w tym temacie. Na szczęście na bardzo wielu stronach internetowych, oferujących nasiona marihuany, możemy znaleźć taką informację. W związku z tym, że uprawianie nasion konopi nawet na użytek własny jest niezgodne z prawem, w ustawie o medycznej marihuanie zawarto zapis o tym, że będzie ona sprowadzona z zza granicy. Jak to się sprawdzi w praktyce, dowiemy się pewnie za parę miesięcy.