Nieestetyczny wygląd naszych zębów – jak go poprawić?

Nieestetyczny wygląd naszych zębów – jak go poprawić?

0

Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się równymi zębami oraz ich śnieżnobiałym kolorem. Kolor naszych zębów w dużej mierze wynika z kwestii genetycznych, ale również zależy od tego, co każdego dnia ląduje na naszych talerzach. Warto jednak wiedzieć, że współczesna medycyna i stomatologia oferują nam wiele możliwości związanych z poprawą wyglądu naszych zębów. Z jakich opcji warto korzystać?

Gdy brakuje zęba…

Brak nawet jednego zęba jest poważnym problemem – zmienia się ustawienie szczęki, możliwe jest przesuwanie się innych zębów w łuku, dodatkowo nie posiadają one odpowiedniego podparcia. Na szczęście protetycy oferują nam nie tylko możliwość zastosowania koron czy mostów, ale przede wszystkim nowoczesnych implantów, których zadaniem jest uzupełnienie luk w łukach zębowych. Każda z metod ma swoje zalety i wady. W przypadku mostów konieczne jest opiłowanie sąsiadujących zębów, jednak samo rozwiązanie nie jest drogie. Implanty doskonale imitują naturalne zęby i mają dożywotnią gwarancję, jednak ich wysoka cena może nas odstraszyć. Ostatecznie wybór metody uzupełnienia luki należy wyłącznie do nas.

Poprawienie estetyki zęba

Jeśli jeden z naszych zębów kruszy się lub też został złamany w wyniku wypadku czy uprawiania sportów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie porcelanowych licówek. Jest to rodzaj nakładek, które nie tylko wzmacniają ząb, ale też przykrywają jego zewnętrzną, widoczną powierzchnię. Licówka dobierana jest indywidualnie, na podstawie wycisku szczęki, jak i koloru innych zębów. Licówki porcelanowe doskonale imitują naturalną powierzchnię zęba i tak samo odbijają światło. Licówki są odporne na zarysowania, działanie zmiennych temperatur, pękanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź gabinet dentystyczny B-Med w Katowicach.