Nowe meble: rattan czy technorattan?

Nowe meble: rattan czy technorattan?

0

Wielkimi krokami zbliża się początek sezonu na wylegiwanie się w zaciszu własnego ogrodu! Zanim na dobre rozsmakujesz się w lecie, warto zrobić mały przegląd ogrodowego wyposażenia. Wczesna wiosna to ostatni dzwonek, aby kupić wymarzony zestaw wypoczynkowy albo designerską huśtawkę w atrakcyjnych cenach. Trendsetterzy pragnący stworzyć na tarasie modną i funkcjonalną aranżację powinni skupić swoją uwagę na meblach technorattanowych i rattanowych, które będą hitem nadchodzącego sezonu.

 

Biały technorattan – modnie i z charakterem

Meble wykonane z technorattanu od kilku sezonów rządzą w modnych ogrodach i nic nie wskazuje na to, żeby ich pozycja lidera była zagrożona! Wyplatane z białej, ekologicznej plecionki meble wśród ogrodowej zieleni prezentują się naprawdę imponująco. Jeszcze do niedawna wyposażenie wilgotnego, pełnego zagrożeń dla jasnych materiałów ogrodu w białe meble było sporym ryzykiem. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej! Technorattan biały wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury i wodę) oraz urazy mechaniczne. Co ważne, włókna syntetycznej plecionki są zwarte i nieporowate, dzięki czemu meble nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, a utrzymanie ich w nienagannej kondycji nie stanowi najmniejszego wyzwania.

 

Rattan – naturalnie do ogrodu

Bardziej niż eleganckie kompozycje oparte na zasadzie „mniej znaczy więcej” cenisz swobodę i naturalność? Wszystkim tym, którzy marzą o ogrodzie inspirowanym sielską wsią, do gustu przypadną meble i dodatki wykonane z naturalnego rattanu. W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz szeroki wybór ciekawych krzeseł, foteli, huśtawek i kanap wykonanych z klasycznego lub malowanego na biało rattanu, który idealnie wtopi się w intensywną zieleń.