Jakie meble wypoczynkowe na taras okażą się strzałem w dziesiątkę?

Jakie meble wypoczynkowe na taras okażą się strzałem w dziesiątkę?

0

Wygoda i komfort powinny być motywem przewodnim podczas urządzania naszego miejsca wypoczynkowego na tarasie. Dzisiaj do wyboru mamy olbrzymią różnorodność mebli i dodatków na taras – jest w czym wybierać i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie elementy wybrać, aby mieć pewność, że zapewnią nam odpowiedni wypoczynek i będą cieszyć nasze oczy przez wiele lat?

 

Meble, które cieszą oczy!

Współcześnie meble dostępne u producentów mebli ogrodowych łączą wiele funkcji. Przede wszystkim: cieszą oczy. Są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, abyśmy na naszych tarasach mogli cieszyć się najlepszym designem. Drugim zadaniem projektantów jest zadbanie o naszą wygodę – meble są odpowiednio profilowane i konstruowane w taki sposób, by faktycznie dawać nam możliwość odpoczynku.

 

Wybór materiałów nie jest przypadkowy!

Na tarasach i w ogrodach nasze meble narażone będą na szereg negatywnych czynników środowiskowych, takich jak niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne, deszcz. Istotne jest, aby meble wypoczynkowe na taras wykonane zostały z trwałych tworzyw, odpornych na te czynniki. Wśród najchętniej stosowanych wybiera się aluminium. Stelaże aluminiowe malowane proszkowo są lekkie, przez co zmniejsza się finalna waga mebla. Są również wysoce odporne na wilgoć i pojawianie się rdzy – dzięki temu możemy mieć gwarancję, że meble takie będą nam służyć przez szereg lat.

Siedziska i oparcia kompletów tarasowych najczęściej tworzone są z poduszek i siedzisk tapicerowanych tkaninami hydrofobowymi – nie chłoną one wilgoci, brudu. W nowoczesnych kolekcjach elementy te zastąpiono gęsto tkanymi siatkami z tworzyw sztucznych lub też linami polipropylenowymi. Klienci sklepów producentów mogą również zdecydować się na meble modułowe, których budowa pozwala na stałe zmienianie aranżacji tarasu.