Nowoczesne rozwiązania w służbie ekologii – ogrzewanie mieszkań

Nowoczesne rozwiązania w służbie ekologii – ogrzewanie mieszkań

0

Współcześnie temat ochrony środowiska podnoszony jest praktycznie na każdym kroku. Sytuacja ta spowodowana jest nadmierną emisją gazów cieplarnianych, jak również śmieceniem, brakiem pomysłu na nowoczesne metody ochrony przyrody. Każdego dnia nasza planeta musi zmagać się z poważnymi problemami, a jeśli my sami nie zadbamy o jej bezpieczeństwo w przyszłości może czekać nas ekologiczna klęska.

Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest kurczenie się zasobów surowców energetycznych. Szacuje się, że jeszcze za naszego życia skończą się zasoby węgla kamiennego i ropy. Problemem są już teraz rosnące opłaty za paliwo napędowe, gaz, energię elektryczną. Ta przerażająca wizja każe nam z wyprzedzeniem myśleć o alternatywnych sposobach ogrzewania naszych domów. Na szczęście pojawiają się dobre rozwiązania!

Pellet – co warto o nim wiedzieć?

Jednym z coraz częściej stosowanych materiałów energetycznych jest pellet. Pellet jest paliwem wykonanym z biomasy, odpowiednio sprasowanym do formy granulatu. Jest on tworzony przede wszystkim z trocin, wiórów, kory drzewnej, siana, upraw energetycznych i innych naturalnych składników. Jego wydajność energetyczna jest bardzo zbliżona do drewna. Warto również wiedzieć, że podczas spalania pelletu wydzielane są minimalne ilości dwutlenku węgla – w odróżnieniu od węgla czy paliwa.
Efektem spalania pelletu jest nie tylko ciepło, ale niewielka ilość popiołu. Ze względu na naturalny charakter składu pelletu popiół ten może być z powodzeniem wykorzystywany do nawożenia gleby. Pellet może być stosowany w domowych kominkach wyposażonych w zbiornik na pellet lub też automatycznych piecach z podajnikami i dozownikami.

Więcej na: Pellet Płock – Mrówka PSB