Ochrona przed słońcem w ogrodzie!

Niewątpliwie przebywanie na wypielęgnowanym ogrodzie latem to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Bez znaczenia jest, czy wybierzemy opalanie się, czytanie w cieniu parasola czy tez biesiadowanie wspólnie z rodziną – czas spędzony na świeżym powietrzu pozwoli nam się dotlenić i rozruszać organizm.
Podczas korzystania z uroków lata należy jednak bezwzględnie chronić się przed słońcem: dotyczy to osób w każdym wieku. Obecnie możliwych jest wiele możliwości związanych ze zmniejszaniem ryzyka poparzeń słonecznych czy udaru słonecznego. Które okażą się najlepsze?

Podstawą w ochronie przed promieniowaniem słonecznym są bez wątpienia kremy z filtrami. Warto wybierać te o wartości 20SPF i większej – dadzą one faktyczną ochronę przed słońcem. W przypadku dzieci konieczne jest stosowanie wysokich filtrów ochronnych, nawet 50 PSF.
Tak samo ważne co stosowanie kremów z filtrami jest zakładanie na głowę czapek czy chustek. W czasie największego promieniowania, czyli od godziny 11 do 13 najbardziej narażeni jesteśmy na poparzenia słoneczne oraz na przegrzanie głowy. Zawiązanie chustki na głowie czy skorzystanie z gustownego kapelusza skutecznie ochroni naszą głowę przed szkodliwym promieniowaniem.

parasol

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Ochronę przed słońcem zapewnią nam również odpowiednie parasole ogrodowe z wysięgnikiem. Ich prosty mechanizm sprawia, że codzienne użytkowanie nie będzie powodowało żadnych problemów. Warto również pamiętać o tym, że parasole tworzone są z niezwykle trwałych materiałów. Są one zabezpieczone przed blaknięciem, ulewnym deszczem, działaniem wysokich temperatur.
Parasole znajdziemy w sklepach producentów, sklepach ogrodniczych, sklepach budowlanych i wielu innych. Zwracajmy uwagę na parametry wybranego modelu oraz tworzywa, z których został wykonany.