O zaletach wanien asymetrycznych

O zaletach wanien asymetrycznych

0

Podobno kabina prysznicowa to hit ostatnich lat. Mniejsze zużycie wody i przede wszystkim niewielkie wymiary zapewniające więcej miejsca w łazience to zdecydowani jedne z wielu jej zalet. Okazuje się jednak, że wanna nadal ma wielu wielbicieli. W końcu któż nie pragnie po ciężkim dniu w pracy odstresować się w gorącej kąpieli. Nie od dziś wiadomo, że ciepła woda rozluźnia mięśnie, a olejki zapachowe mogą dodatkowo zrelaksować. Prysznic to dobry wybór, gdy chcemy szybko z niego skorzystać, ale prawdziwy relaks zapewni tylko wanna.

Wanny asymetryczne rozwiązaniem problemu nietypowej i małej łazienki

Niestety współcześnie, gdy wielu ludzi mieszka w blokach, łazienki zazwyczaj nie dają zbyt dużego pola do popisu. Zdarza się, że ciężko zmieścić w niej jakąkolwiek wannę. Na szczęście producenci wanien nie pozwolili, by małe łazienki pozostawały gorsze i stworzyli różnego rodzaju wanny asymetryczne, które mieszczą się prawie wszędzie. Ten typ wanny to doskonałe rozwiązanie nie tylko w małych łazienkach, ale również tych większych, ponieważ są one pewnym elementem designu, który nadaje łazience
charakteru.

Szeroka gama kształtów i wymiarów

Wanny prostokątne są nadal niezwykle popularne, ale sympatię klientów coraz częściej zdobywają wanny asymetryczne oraz symetryczne. Te pierwsze są zazwyczaj wykonane na bazie trapezu lub trójkąta, ale można się spotkać z kształtami takimi jak pięciokąt, bądź nieprzypominające żadnej figury geometrycznej. Dzięki różnorodności kształtów i wymiarów, taka asymetryczna wanna pasuje do każdego rodzaju łazienki, szczególnie tych o nietypowym kształcie.

Relaks, który zapewni tylko wanna

Wanny wolnostojące prezentują się doprawdy pięknie w dużych łazienkach, ale wanny asymetryczne to hit wśród łazienek nieco mniejszych. W małym pomieszczeniu można wybrać wannę, która będzie nieco płytsza, co zwiększy komfort wychodzenia z niej. Należy też zwrócić uwagę, by znalazło się miejsce na komfortowe funkcjonowanie w łazience. Wanna nie może zagrodzić każdego skrawka łazienki. Z pewnością dodatkowym atutem wanien jest możliwość powieszenia linek na pranie w łazience. Prysznic niestety to uniemożliwia, a wywieszanie prania w pokojach to dość kiepska opcja.

W projektowaniu łazienki należy kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Nawet w małej łazience można stworzyć piękny wystrój. Wanna to wiele zalet, a przede wszystkim odprężenie, relaks i zmniejszenie stresu. Nie trzeba wiele, by spełnić swoje marzenia i zapewnić sobie chwilę luksusu każdego dnia.