Ogrodzenie z blachy trapezowej

Ogrodzenie z blachy trapezowej

0

Choć najczęstsze wykorzystanie blachy trapezowej to pokrycia dachowe budowli przemysłowych, to jednak zdarza się, że wykorzystuje się ją również do innych celów, takich jak np. budowa ogrodzeń.

Co warto ogrodzić


Płot z blachy trapezowej może być bardzo dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy nie życzymy sobie by niepożądane osoby zaglądały na terem prowadzonych przez nas prac. Zazwyczaj ogradza się w ten sposób tereny budowy lub zakłady pracy. W odróżnieniu od ogrodzenia z siatki stalowej, mamy tu możliwość lepszego zabezpieczenia teren przed intruzami.
Oczywiście blacha trapezowa może również służyć do ogrodzenia posesji mieszkalnej. Wówczas jednak warto zadbać o to, by wykonano z nich gustowne panele. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej estetyczne i nadające otoczeniu nowoczesny wygląd.

Konstrukcja ogrodzeń


Decydując się na wykonanie ogrodzenia z blachy trapezowej trzeba pamiętać o tym, że ma ona swoje właściwości fizyczne. Mimo że jej arkusze są o wiele bardziej sztywne i wytrzymałe niż ma to miejsce np. w przypadku blachy płaskiej, trzeba pamiętać, że w przypadku ogrodzenia mamy do czynienia z dużą powierzchnia, na którą oddziałują czynniki zewnętrzne, np. wiatr.
Instalując ogrodzenie musimy pamiętać, żeby dodatkowo wzmacniać konstrukcję poprzez słupy, do których mocowana jest blacha. Praktyka podpowiada nam, ze powinno się mocować takie słupy co 1,5 do 2 metrów.

Nowoczesne rozwiązania


Konstrukcja ogrodzenia z blachy trapezowej jest rozwiązaniem nowoczesnym i doskonale nadającym się do wykorzystania w przypadku obiektów, które zaprojektowano w takim właśnie stylu. Podobnie jak pokrycia dachów, wykonane tak i ogrodzenie może być pomalowane powłoką zabezpieczającą w dowolnym kolorze, co pozwala na dobre dopasowanie koloru ogrodzenia do miejsca, w którym ma ono być zainstalowane.
Dodatkowym atutem tego rozwiązania, jest bardzo łatwy montaż i demontaż. Nawet bardzo długie ogrodzenie z blachy trapezowej można zamontować w krótkim czasie, pod warunkiem że wcześniej przygotuje się wkopane lub zabetonowane słupy, do których mają być przymocowane elementy wykonane z blachy.

Tekst powstał we współpracy z Budmax-Metal