Oświetlenie w ogrodzie

Oświetlenie w ogrodzie

0

Ogród i taras to prywatne strefy relaksu, w których możemy oddać się błogiemu odpoczynkowi po ciężkim dni. Naturalna sceneria i wszechobecna cisza pozytywnie nastrajają i koją nerwy, pozwalają na chwilę oderwać się od codziennego pędu, za którym coraz trudniej nadążyć. Dodając do ogrodowej aranżacji kilka elementów, stworzysz intymny nastrój sprzyjający wyciszeniu i całonocnym, romantycznym rozmowom.

Wygoda i estetyka

Co najlepiej buduje nastrój? Oczywiście oświetlenie! Ogród i taras to idealne miejsca, aby pobawić się nieco światłem i ożywić przestrzeń. Kilka prostych i niedrogich elementów może urozmaicić przydomowy krajobraz oraz ułatwić poruszanie się po posesji, kiedy zapadnie zmrok. Lampy montowane w ogrodzie nie powinny zakłócać kompozycji, a podkreślać jej walory i układ przestrzenny. W pierwszej kolejności należy punktowo oświetlić wejście do domu, bramę wjazdową i furtkę. W tym przypadku warto postawić na naścienne reflektory wyposażone w czujnik ruchu. Lampki solarne rzucające jednolite światło, ustawione wzdłuż traktów komunikacyjnych, ułatwią wieczorne spacery po działce i dodatkowo będą efektownie się prezentować.

Niebanalne rozwiązania

Oświetlenie ogrodu automatycznie kojarzy się z tradycyjnymi, ekologicznymi lampkami solarnymi. Liderzy w produkcji oświetlenia dedykowanemu zewnętrznym przestrzeniom proponują nowatorskie rozwiązanie, które nie dość, że subtelnie rozjaśni ogród i taras, to dodatkowo ogrzeje domowników podczas chłodnych wieczorów! Promienniki ogrodowe to urządzenia, które wytwarzają krótkofalowe promienie podczerwieni roztaczające wokół ciepło bardzo podobne do naturalnych, słonecznych promieni. Na stronie gardenspace.pl kupisz designerskie promienniki wolnostojące albo modele wiszące, które doskonale rozjaśnią altanę.