Misja: pokój dla nastolatki

Misja: pokój dla nastolatki

0

Urządzanie pokoju dla nastolatki to wielka frajda, zarówno dla młodej dziewczyny, jak i rodzica, który może na chwilę przenieść się do młodzieńczego świata pełnego szaleństwa i fantazji. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie atrakcyjny pod kątem wizualnym? Sprawdź nasze rady!

Siła kolorów

Remont pokoju dla nastolatki to najlepsza pora, żeby raz na zawsze zerwać z dziecięcymi dekoracjami, wszechobecnym różem i słodyczą na rzecz bardziej stonowanej i dojrzałej kompozycji. W pokojach młodych dziewczyn dużą rolę odgrywają kolory. Postaw na jasne, pastelowe barwy, które będą dominować w pokoju i niczym rama obrazu podkreślać kolorowe dodatki i akcenty.  Białe ściany i jasne meble w połączeniu z amarantowymi albo turkusowymi poduszkami, narzutą na łózko i zasłonami wniosą nieco luzu i energii do pomieszczenia. Przy karniszu powieś lampki typu cotton balls, które stworzą sprzyjający nastrój do wieczornych plotek z koleżanką.

Miejsce do pracy i relaksu

Pokój młodzieżowy będzie funkcjonalny, kiedy wydzielisz w nim dwie strefy – obszar nauki oraz strefę relaksu. Solidne biuro i fotel z regulowaną wysokością zapewnią komfortowe warunki do powtarzania materiału przed sprawdzianem. W tej części pokoju zadbaj przede wszystkim o dobre oświetlenie, które nie będzie męczyło oczu i będzie sprzyjać skupieniu. Centrum drugiej strefy, czyli miejsca rozrywki i relaksu, może stać się łóżko z górą poduszek albo duże pufy wypełnione sprężystym granulatem.

Ład i porządek

Jakie meble muszą znaleźć się w pokoju dorastającej dziewczyny? Przede wszystkim duża szafa, która pomieści wszystkie ubrania i dodatki. Każda nastolatka będzie zachwycona, kiedy w swoim pokoju znajdzie namiastkę własnej garderoby z dużym lustrem.  W salonie Gama znajdziesz modne i stylowe meble do pokoju młodzieżowego, które zachwycają designem i funkcjonalnością. Meble Gama  pomogą zaprowadzić ład wśród ogromu przedmiotów oraz nadadzą całości lekkiego, młodzieżowego stylu.