Patelnia, garnki i noże – niezbędne wyposażenie kuchni

Patelnia, garnki i noże – niezbędne wyposażenie kuchni

0

Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych to nie tylko większa dbałość o jakość kupowanych produktów. Dzisiaj coraz więcej osób zwraca uwagę również na wykorzystywane garnki i patelnie – powinny być one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Ciekawe produkty zaoferuje nam marka Gerlach, która stawia na nowoczesne rozwiązania i technologie.

Garnki, które wspierają łatwiejsze gotowanie

Kluczem do smacznych dań podawanych bliskim jest sposób ich przyrządzenia oraz jakość produktów. Firmy takie jak Gerlach udowadniają, że odpowiednio zaprojektowane garnki nie tylko skrócą czas gotowania, ale i pozwolą na zachowanie jak najwyższej ilości składników odżywczych. Nowoczesne garnki dostępne są w kolekcjach składających się z kilku lub kilkunastu elementów, najczęściej garnków i rondli różnej wielkości. W zależności od wielkości garnka może on mieć uchwyty po dwóch stronach lub też pojedynczy uchwyt. Innowacyjne garnki znanych firm tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed korozją, odkształceniami, działaniem wysokich temperatur. Garnki te mogą mieć wbudowane w swoje dno dyski, których zadaniem jest szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz, oszczędność energii. Garnki posiadają wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak również

Smaż z przyjemnością

Smak smażonych potraw jest niepowtarzalny i wyjątkowy, jednak lekarze przestrzegają, że nadmiar takich dań może znacząco wpłynąć na naszą wagę, jak i układ krwionośny, serce. Aby móc smażyć zdrowiej najlepsza będzie nowoczesna patelnia z powłoką ceramiczną, która umożliwia smażenie na minimalnej ilości tłuszczu i zapobiega przywieraniu potraw. Patelnie takie ułatwią przygotowanie wyjątkowych dań i sprawią, że samo smażenie będzie znacznie przyjemniejsze.