Dobry adwokat – jak może nam pomóc?

Dobry adwokat – jak może nam pomóc?

0

Coraz częściej dochodzimy swoich praw przed sądem – nie dotyczy to tylko rozwodów, ale też spraw dziedziczenia, spraw związanych z pracodawcą. Szukając sprawiedliwości przed majestatem prawa koniecznie pomyślmy o zatrudnieniu doświadczonego adwokata. W czym może pomóc nam specjalista?

Sprawy rozwodowe

Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – szacuje się, że co trzecie małżeństwo składa papiery rozwodowe. Najczęstszą przyczyną rozpadu małżeństwa są „różnice nie do pogodzenia” – w takich przypadkach rozwód zostaje zasądzony bez orzekania o winie. W przypadku, kiedy jeden z małżonków dopuścił się zdrady drugi może ubiegać się o orzeczenie o winie i przyznaniu np. alimentów – mówi kancelaria prawna adwokat-katowice.info.pl. Sprawy rozwodowe komplikują się, kiedy małżeństwo doczekało się potomstwa oraz majątku. Wtedy konieczne jest przyznanie opieki, ustalenie wizyt, alimentów oraz sprawiedliwy podział zgromadzonych dóbr.

Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne prowadzone przed sądem to przede wszystkim sprawy związane z przyznaniem opieki nad dzieckiem, jak i zasądzeniem alimentów. Sprawy takie wymagają dużej delikatności, a sam sąd musi przede wszystkim mieć na względzie dobro dziecka. W przypadku zasądzania alimentów pomocne może okazać się stworzenie zestawienia wydatków na dziecko – takie rozwiązanie pozwala na szybsze określenie jego potrzeb i ewentualnych środków finansowych.

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe stanowią coraz większy odsetek wszystkich spraw prowadzonych w polskich sądach. Mogą dotyczyć one przede wszystkim spornych kwestii związanych z dziedziczeniem, spraw związanych z ustalaniem spadkobierców, wydziedziczaniem. Pomoc adwokata okaże się niezbędna – prawnik podpowie, jakie kroki możemy podjąć, aby uzyskać najlepszy wynik w sądzie.